Shampo Dexe  - Kundra renies se flokeve

Shampo Dexe - Kundra renies se flokeve

Szent Peter - Drejtues flokesh me qeramike

Szent Peter - Drejtues flokesh me qeramike

Vaj Aloe Vera Hemani 30ml

Vaj Aloe Vera Hemani 30ml

Shampo Dexe - Kundra renies se flokeve

1 540 Lekë
Stoku: Ka Gjendje
SKU
Dexe Shampoo - Kundra renies se flokeve

Ju prezantojme me produktin me te fundit ne luften kundra renies se flokeve i cili kombinon me te miren e bimeve dhe mjekesise orientale , e integruar me teknologjine me te fundit ne kujdesin e flokeve.


Shampo Dexe Nuk eshte nje shampo normale - Eshte nje formule per forcimin e flokeve dhe parandalimin e renies e cila eshte integruar ne nje shampo per ta bere produktin te thjeshte per tu perdorur , per te hidratuar dhe kujdesur per floket te cilen vetem shampot e mira e kryejne.

Ajo permban lende ushqyese thelbesore bio-aktive qe krijojne nje mjedis te shendetshem per rritjen e flokeve


Perberesit perfshijne Polygonum Multiflorum (Japanese Knotweed), Bionta Orientalis (nje peme  e Thujes kineze) dhe Drynaria Fortune (nje lloj ferne shportarie), te gjitha bimet e fuqishme kineze, te kombinuara me agjente te zakonshem shkumes SLS dhe keratin te hidrolizuar.Shampoja Dexe Organike e rritjes se flokeve:

 • E pershtatshme per meshkuj dhe femra

 • Shampoja jone e forcimit te flokeve pastron DHT nga skalpi . Permban lende ushqyese thelbesore bio-aktive qe permiresojne gjendjen e flokeve dhe kokes, duke krijuar nje ambient te shendetshem per rritjen e flokeve.

 • Ky produkt eshte nje produkt i ri per kujdesin e flokeve ne nje formule te ilaçeve natyrale bimore, bazuar ne karakteristikat e flokeve , duke kombinuar teknologjine nderkombetare te avancuar te kujdesit te flokeve me nje recete te fshehte te nxjerrjes se barnave tradicionale

 • Trajtimi me i mire per humbjen, zvogelimin dhe plakjen e flokeve, prodhuar per burra dhe gra

 • Forcon floket nga rrenja dhe stimulon rritjen e shendetshme. Nje menyre e natyrshme per te luftuar humbjen e flokeve tek burrat dhe grate, duke promovuar nje rritje te shendetshme

 • Formula e pasur me vitamina rikthen floket ne gjendje te bute duke siguruar shkelqim.

 • Ajo penetron thelle ne rrenjet e flokeve dhe siguron rritjen e flokeve me te trashe dhe me te forte

   


  E MBUSHUR ME PERBERES AKTIVE

  Ekstrakte natyrore dhe vajra perfshire Biotin dhe Keratin , 3HC ™ dhe Amino Kera NPNF®. Keto komplekse jane testuar klinikisht per te nxitur aftesine e trupit per te stimuluar rritjen dhe per te parandaluar keputjen dhe humbjen e flokeve

  RRIT, KUJDESET DHE MBRON

  Perveç stimulimit te rritjes, kjo formule eshte dizajnuar per te rivitalizuar, forcuar, volumizuar dhe mbrojtur floket. Ideale per riparimin e tharjes, thyerjes dhe fundit te ndare ne dysh

  E BUTE DHE KUNDRA THARJES PER TE GJITHA LLOJET E FLOKEVE

  Kjo shampo unisex ofron pastrim te bute, por efektiv per te gjitha llojet e flokeve; Arome natyrore Qitro / Limon; JO-OMGJ; Cruelty-free; Paraben-free

  KOMPLEKSI I STIMULIMIT TE RRITJES SE FLOKEVE

  Ky kompleks perbehet nga nje perzierje unike e perberesve aktive te qelizave burimore qe stimulojne qelizat pergjegjese per rregullimin e zhvillimit te folikulit te flokeve. Ajo eshte treguar klinikisht per te reduktuar humbjen e flokeve me 21% ne vetem 3 jave. Gjithashtu eshte treguar qe rrisin jetegjatesine e fibrave te flokeve dhe zgjerojne numrin e fibrave ne rritje

  AMINO KERATIN

  Ky kombinim i aminoacideve me origjine nga keratinat eshte projektuar per depertim me te thelle se produktet e tjera te bazuara ne keratin. eshte treguar klinikisht qe menjehere fillon te forcoje dhe rigjalleroje floket e demtuar, ndersa hidraton dhe kushtezon ne siperfaqe per nje pamje me te shendetshme dhe me te plote

  NDIZNI MOTORIN JUAJ TE RIPARIMIT TE FLOKEVE

  Formula e specializuar e Dexe Anti-Hair Loss Shampoo eshte ne gjendje te stimuloje Human Follicle Dermal Papilla Cells (HFDPC), qelizat burimore qe rregullojne zhvillimin e folikulit te flokeve. HFDPC jane pergjegjes per rregullimin e gjatesise se flokeve, trashesise dhe shpejtesise se rritjes. Ne vetem 48 ore pas trajtimit me Dexe Anti-Hair Loss Shampoo, floket treguan nje rritje drastike prej 71% ne qelizat HFDPC

  ANAGEN KUNDRA TELOGEN

  Shampo Dexe Anti-Hair Loss ka aftesine unike per te rritur raportin e anagen (fazen e rritjes) me floket telogen (ndalja / renia), e cila mban floket ne nje gjendje te vazhdueshme te rritjes. Duke mbajtur nje perqindje me te madhe te flokeve ne fazen e rritjes dhe duke parandaluar qe floket te hyjne ne fazen e ndaljes, trupi do te inkurajoje vazhdimisht rritjen e flokeve. Pas trajtimit me 3%, nje rritje prej 31% ne raportin anagen / telogen eshte realizuar ne vetem 60 dite te perdorimit te DEXE

  SHKENCA E AMINO KERATINIT

  Kombinimi i aminoacideve me origjine keratinike te dizajnuara per penetrim me te thelle se perberesit e tjere te Keratinit per shkak te shperndarjes se peshes molekulare. eshte provuar klinikisht qe siguron forcim te menjehershem dhe afatgjate. Ne testet laboratorike, floket e trajtuar me kondicioner 2% Amino Keratin treguan nje rritje te menjehershme prej 10% ne fuqi kundrejt kondicionerit te placebo dhe nje rritje prej 41% pas 3 aplikimeve. 


  NDRYSHIMI MIDIS DEXE DHE PRODUKTEVE TE TJERA       Perdorimi i rekomanduar:

 • E pershtatshme per meshkuj dhe femra

 • 1 Shishe Dexe mjafton per  1-2 muaj

 • Per rezultate te dukshme: duhen 2 muaj minimumi (1 Shishe)

 • Perdorimi per rezultate optimale: duhen 4 muaj (2 Shishe)

  Instruksionet e perdorimit:

  1. Lagni floket me uje te ngrohte

  2. Aplikoni shampon Dexe ne duar

  3. Masazhoni rrenjet e flokeve per 3-5 minuta

  4. Shplani koken me uje

  5. Perseriteni 4-6 here ne jave


  Paketimi Perfshin:

  1 X 200ml Shampo Dexe Organike

  SASI E LIMITUAR : POROSITE TANI

  Transport kudo ne Shqiperi 

  • 1 - 2 ore brenda Tiranes 
  • 1 - 3 dite ne rrethe 
  Mos prit , Jepi flokeve forcen dhe pamjen qe u ka munguar

  Telefono tani ne nr telefoni 0685344444 dhe bejeni tuajen per vetem 16 mije leke (te vjetra)

  VLERESIMI I KLIENTEVE PER KETE PRODUKT

  Ekselente 78%
  Shume mire 22%
  Mesatarisht 0%
  Keq 0%
  Shume keq 0%

Informacione
Vlera1 540 Lekë
MarkaDexe
LlojiShampoo
Write Your Own Review
Duhet te logoheni per te vleresuar produkte. Logohuni ose krijoni nje llogari