, , , ,

Vaj i Arres se Kokosit Bio – Hemani – Shitje online

Hemani

1,350L

VAJ I ARRES SE KOKOSIT – HEMANI

Vaj i arres se Kokosit – Hemani

Eshte nje nder vajrat me te perdorur ne mjekesine popullore gjithashtu dhe ne estetike. Dobite qe sjell konsumimi i tij jane te shumta, kuron semundje te ndryshme sidmos per lekuren.

Benefitet nga perdorimi i tij

 • Redukton peshen trupore dhe shkrin yndyrat.
 • Permireson metabolizmin.
 • Lufton viruset si gripi, herpes, hepatit c, SARS, SIDA, fruth etj.
 • Vret mikrobet qe shkaktojne, ulceren, acarime fyti, acarime ne rruget urine, semundje te mishrave te dhembeve dhe kavitete, pneumoni, gonorre, etj.
 • Parandalon osteoporozen.
 • Parandalon kolitin dhe ulceren e stomakut.
 • Qeteson dhimbjet e hemorroideve.
 • Kuron tumoret e lekures se skalpit te kokes.
 • Parandalon tumoret e gjirit etj.
 • Redukton kolesterolin dhe ul rrezikun e semundjeve te zemres.
 • Mbron trupin nga lodhja dhe keputja.
 • Mban organizmin te tonifikuar.
 • Mbron veshkat dhe fshikezen e urines si dhe shkrin guret ne veshka.
 • Cliron stresin dhe çlodh trurin.
 • Kuron crregullimet menstruale.
 • Kuron migrenen.
 • Lufton astmen tek fëmijet.
 • Lufton autizmin.
 • Permireson qarkullimin e gjakut.
 • Kuron refluksin ezofageal.
 • Kuron artritet dhe semundjet reumatizmale.

Përdorimi |

Per reduktimin e peshes, rekomandohet konsumimi i nje luge gjelle gjysme ore para ushqimit.
Për flokët, lyhen floket ne forme maske, lihen 20 min dhe me pas lahen.
Për stresin dhe depresionin, lyeni zonën e temthave me vaj te arres se kokosit dhe beni nje masazh te lehte dhe pijeni nga nje luge  çaji ne mengjes dhe ne mbremje.
Per nenat qe ushqejne femijet me qumesht gjiri, rekomandohet konsumimi i 3 luge e gjysem gjelle ne dite.
Per uljen e barkut pas shtatzanise, masazhoni barkun per rreth 10 minuta. Pas masazhit, lereni rreth 30 minuta deri sa lekura ta thithe vajin. Kjo shoqerohet me konsumin e 1 luge gjelle tre here ne dite para buke.
Per dhimbjen e shpines dhe muskujve masazhoni shpinen dhe muskujt qe ju dhembin per rreth 10 minuta me vaj te arres se kokosit.
Per tharjen e lekurës se fytyres, aplikoni nje shtrese te trashe per 15 minuta dhe me pas e lani.

 

Sasia | 400ml

SKU: vaj-i-arres-se-kokosit-hemani Kategori: , , , ,
Pesha0.2 g/kg
brands

Hemani

LLoji

Vajra

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

Mund t'ju pëlqejnë edhe…

WhatsApp chat