, ,

Vaj Argani Bio – Hemani – Produkte Online

Hemani

 • Per floke te shendritshem dhe te shendetshem
 • Përmirëson imunitetin.
 • Ul nivelin e presionit të gjakut.
 • Zbut dhe zgjat flokët.
 • Per lekure te shendetshme
 • Per sherimin e plageve
 • Per minimizimin e strijave pas lindjes.

650L

VAJ ARGANI -HEMANI

Vaj Argani Hemani nje nga vajrat me te shtrenjte per floket. Por qe nuk duhet te keni as dyshimin me te vogel qe ja vlen. Me prejardhje nga druri i arganit nga Maroku, i quajtur ndryshe dhe ari i shkretetires eshte nje vaj natyror.

I pasur me vitaminë E dhe acide yndyrore, Vaji Argan përmban veti të jashtëzakonshme mbrojtëse të lëkurës. Përmban mbrojtës nga dielli, veti anti-plakje, dezinfektues anti-inflamator.

Floket shpesh thuhet se jane gjysma e bukurise nje njeriut, kujdesi i tyre me vaj argani natyror eshte shpenzim i sigurte.

Vaj argani per floketvaj argani per floke bli online ne ibuy al

Vaj i arganit në flokë dhe përfitimet që mund të merrni nga ai
Pema e arganit zhvillohet vetëm në një vend në planet: në jug-perëndim të Marokut.

Vaji i arganit është një vaj perimesh i shkëlqyeshëm i lyer, i cili hiqet me dorë në një periudhë që zgjat strategjinë duke goditur arrat e produkteve natyrale të pemës Argan. Nese skalpi i kokes suaj eshte i thate e si pasoje e kesaj ju keni zbokth ne flokun tuaj, atehere me Vaj Argani ky problem do te marre fund shume shpejt.

Rendimenti është diktuar nga cilësia e veçantë e farës Argan pavarësisht procedurës se veshtire së nxjerrjes..
Vaji i arganit është njohur si përbërësi më fundit e çudive persa i perket anes kozmetike.

Vaj Argani eshte  i jashtëzakonshëm për flokët, lëkurën dhe thonjtë si rezultat i substancës së tij shumë të lartë të aminoacideve, përforcimeve të qelizave.

Per floke plote shkelqim

Vaji arganit perforcon qelizat dhe ne kete menyre mund të riparojnë dëmin që kimikatet  dhe stili i vazhdueshëm i jeteses i kanë bërë flokëve tuaj. Kështu që në rast se i keni flokët të dobët dhe të brishtë nga kimikatet e tepërt, ju mund të rivendosni cilësinë e flokëve tuaj duke i trajtuar me këtë vaj. Bimë Hemani ofron cilesine me te mire te Vaj Argan. Ky vaj është shumë i dobishëm në hidratuesin e fytyrës, shkëlqimin e flokëve.

Mund të shtojë vëllim në flokët tuaj dhe ta bëjë atë më të ndritshëm dhe më të fortë.

Jo vetëm kaq, ky vaj mund të quhet një shtresë mbrojtëse rreth flokeve tuaj, në mënyrë që ato të mbrohen nga dëmtimi i nxehtesise. Eshte nje vaj i cili duhet ta keni me patjeter ne shtepine tuaj në rast se i fryni flokët, në rast se ju përdorni pjastren e flokëve për stilimin e tyre, ose në rast se ju jeni jashtë në diell pjesën më të madhe të ditës. Flokët tuaj do të qëndrojnë te bukura me përdorimin standard të këtij vaji.

Nje veti tjeter e vajit te arganit eshte perdorimi per sherimin e plageve. Ose perdorimi per zbutjen dhe minimizimin e kallove nga kembet tuaja.

Nese jeni duke pasur probleme me renien e flokut, ne pergjithesi ndodh pas shtatzanise. Atehere ky eshte produkti i duhur per ju

Ju ndihmon me rigjenerimin e rrenjes  se flokeve, gjithashtu me cdo problem te skalpit qe mund te keni. Do te ngeleni te mahniur nga rezultati qe do keni nga ky produkt.

Rekomandohet te perdoret rregullisht pasi ne kete menyre rezultatet do te jene afatgjate.

Të keni floke te shendetshem dhe lekure plot shkelqim dhe pa rrudha.

 

vaj argani per fytyren ibuy alVaj argani per fytyren

Vaji i arganit maroken ndihmon në lëkurën e thatë dhe lëkurën e lëmuar, ndikimet e qëndrueshme të vitaminës E dhe vetitë e zvogëlimit dhe lehtësimit të radikalit të lirë të agjentëve të parandalimit të kancerit dhe aminoacideve lejojnë që vaji të ndihmojë me kushte si psoriasis, pezmatimet e puçërrave dhe dermatiti . Vaj Argani  mund të përdoret si nga grate ashtu edhe nga burrat, rinor dhe i moshuar.

Nese jeni ne kerkim te nje vaji multifunksional dhe qe jep rezultate te mahnitshme atehere zgjidhja vjen ne ibuy.al.

Vaj argani i cili mund te vendoset në fytyrë per shume arsye. Ai ju vjen ne sherbim per minimizimin e rrudhave por edhe per elasticitetin e lekures suaj. Gje e cila eshte shume e rendesishme per shendetin e saj.

Vaj argani është madje i jashtëzakonshëm për grate shtatzëna nese e vendosin ne ato pjese te lekures ku mund ti kene filluar strijat.

Perdorimi

Vendosi disa pika ne duart tuaja, ferkojini duart e me pas mund ta vendosni vajin mbi flokun tuaj tuaj përpara se t’i lani. Për nje rezultat më të thellë, mund të aplikoni vajin në lëkurën e kokës tuaj përpara se të shkoni te flini gjume  gjatë natës me flokët tuaj të mbështjellë me një peshqir.

Gjithashtu e njejta procedure ndiqet edhe per pjesen e lekures apo fytyres.

Vendosni disa pika ne lekuren e fytyres, ose ne vendet ku keni strija dhe masazhojeni lekuren me Vaj Argani derisa te arrihet nje pike ku lekura juaj e ka thithur disi vajin.Per nje lekure të butë me vajin e arganit.Gjithashtu per nje rezultat maksimal te flokeve tuaj ju rekomandojme te perdorni edhe Shampo Bisht Kali    

 

vaj argani bli online ne ibuy alSPECIFIKAT
 • Për të gjitha llojet e lëkurës.
 • Per te gjitha llojet e flokeve
 • Perdoret edhe per sherimin e plagëve.
 • Per floke me te forte dhe te shendritshem.
 • Per lekure te shendetshme dhe rinore.
 • Permireson imunitetin
 • Ndihmon ne zgjatjen e flokeve
 • Sasia: 30ml.

Bli online ne iBuy.al me cmimet me te mira ne treg.

SKU: vaj-argani-hemani Kategori: , ,
Pesha0.2 g/kg
brands

Hemani

LLoji

Vajra

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

Mund t'ju pëlqejnë edhe…

WhatsApp chat