, ,

Hard disk i jashtem – Toshiba Canvio Basics 1TB

Toshiba

 • Toshiba Canvio Basics.
 • Ruajtes te dhenash.
 • Rrit mundesine per te ruajtur sa me shume te dhena.
 • Krijon lidhje me te gjithe markat e laptopeve.
 • Mund te merret me vete kudo.
 • Cilesi e larte.
 • Ndërfaqja: USB 3.0 (e përputhshme dhe me USB 2.0).

7,900L

HARD DISK I JASHTEM – TOSHIBA CANVIO BASICS 1 TB

Hard Disk i jashtem 1tb ne shitje – Hard Drive Toshiba

Zbuloni një nga mënyrat më të lehta për të shtuar hapësirën ruajtëse në kompjuterin tuaj.

Disku Toshiba 1 TB Canvio mundeson ruajtjen e te dhenave apo informacioneve tuaja te cilat deshironi qe t’i siguroni ne nje vend te sigurt.

Plug and Play – Lehtë për t’u përdorur, pa program kompjuterik për t’u instaluar.

RUAJTES I TE DHENAVE – TOSHIBA CANVIO BASICSCanvio Basics hard disk i jashtem 1TB Portable online ibuy al

Disku i jashtëm Toshiba 1TB Canvio Ready përdor teknologjinë USB 3.0 për shpejtësi transferimi per të dhënat deri në 5 Gbit / s.

Canvio Basics nuk kerkon instalim te softuerit. Këto pajisje janë gati për t’u përdorur me Microsoft Windows. Kështu që ju mund të ruani të gjithë skedarët tuaj të preferuar.

Për më tepër, disku , gjithashtu ju lejon të lidheni me pajisje më të vjetër, qe perdor teknologjine USB 2.0.

Mjafton ta lidhni me portat hyrese perkatese ne laptopin tuaj edhe disku do te jete menjehere gati te kryeje funksionin e tij, qe eshte ai i ruajtjes se punes tuaj.

Canvio Basics ofron hapësirën për te mbledhur te gjitha te dhenat apo informacionet dhe ta keni te gjendshem ne cdo moment edhe kudo qe jeni.

HARD DISK I JASHTEM 1TB –  I SIGURT DHE PRAKTIK

Disku Canvio Basics 3.0 përmirëson ndjeshëm shpejtësinë e transferimit dhe minimizon në mënyrë dramatike kohën e pritjes.

Toshiba Canvio Basics është një hard disk i thjeshtë i jashtëm i përshtatshëm për përdorim të përditshëm. Madhësia e përshtatshme 2.5-inç e bën të lehtë marrjen e tij me vete kudo dhe lidhjen e tij me një kompjuter portativ, desktop, TV inteligjent ose router.

Sensori i integruar mbron hard diskun tuaj nga goditjet dhe rreshkitjet, në mënyrë që të gjitha skedarët tuaj të jenë të sigurt. Përveç kësaj, teknologjia e ngarkimit të devijimit mbron më mirë sipërfaqen e diskut, kështu që disku juaj do te kete nje jetegjatesi.

Përmes plug-and-play, disku juaj funksionon menjëherë pa pasur nevojë të instaloni softuer shtesë. Për më tepër, falë lidhjes USB 3.0 ju mund të transferoni fotografi, video, kopje rezervë dhe të dhëna të tjera dhjetë herë më shpejt sesa përmes një lidhjeje më të ngadaltë USB 2.0.

Hard Drive i jashtem Portabel Canvio Basicshard disk i jashtem 1 tb toshiba

 1. Ruani fotot, videot dhe skedarët tuaj me diskun  portabël Toshiba Canvio Basics.
 2. Gëzon një dizajn të hijshëm në një shtresë kompakte me hapësirë ruajtjeje deri në 4TB (1).
 3. Canvio Basics e bën mbajtjen e skedarëve tuaj më të lehtë dhe më të përshtatshëm se kurrë.
 4. Nje nga menyrat me te lehta per te ruajtur te dhenat tuaja te rendesishme dhe te sigurta. 
 5. Ruajtje e thjeshtë, shtesë e shpejte duke shtuar më shumë kapacitet ruajtje në PC tuaj dhe pajisje të tjera të përputhshme,  për të ruajtur skedarët dhe përmbajtjen tuaj në rritje.

HARD DISK 2TB I JASHTEM

Disku Canvio Basics ka te integruar kartën e minimalizmit me një kasetë plastike të zezë mjaft të fortë. Gjithashtu vjen me nje hollësi prej vetëm 1.4 cm.

Si dhe praninë e një drite LED blu të vendosur në pjesën e pasme për të treguar transferimet e të dhënave si edhe procesin e sakte te tyre.

Toshiba  ka zgjedhur formatimin në NTFS, për përdorim me Windows, pra. Përdoruesit e Mac OS do të detyrohen ta riformatojnë atë për të përfituar prej tij. Bazat e Canvio tejkalojnë 110 MB / s.

HARD DISK IDEAL PER TRANSFERIM TE DHENASH

Me një rezultat prej 8.54 nga 10, disku Toshiba ofron performancë shumë të mirë, kryesisht në lexim.

Për transferimet video, hard disku arrin shpejtësinë prej 110.7 MB / s. Te gjitha te dhenat jane e ruajtura tek llogaritë tuaja.

Me shkrim, disku arrin 95.8 MB / s, e cila është e kënaqshme për këtë interval çmimesh qe ai ka. Në krahasim me Samsung P3 i cili nuk tejkalon 86 MB / s.

Canvio Basics ofron shpejtësi perfekte prej 111 MB / s dhe 104.7 MB / s për të luajtur skedarë audio MP3 dhe fotografi Jpeg, në madhësi më të vogla. Si edhe per te bere transferimin e te dhenave ne menyren me te thjeshte te mundshme.

Nje produkt kaq i nevojshem per te gjithe ata te cilet udhetojne shpesh dhe deshirojne t’i kene dokumentet e tyre perhere te sigurta dhe gjithmone me vete.

HARD DISK I JASHTEM 1TB

Canvio Basics është një hard disk i vërtetë portabël.Canvio Basics 1TB online ibuy al

Ai mbahet lehtesisht dhe ruhet në çdo xhep apo çantë, pra eshte praktik dhe mund t’a merrni kudo me vete.

Ruajtes shume i mire per te dhenat tuaja te cilat deshironi t’i keni te aksesueshme ne cdo moment. Pa qene nevoja te merrni laptopin tuaj perhere me vete.

Nje menyre kaq e thjeshte dhe e sigurt gjithashtu per te ruajtur dokumentat tuaja te rendesishme.

Tashme nuk keni pse te shqetesoheni me per ruajten e te dhenave tuaja dhe mundesine per t’i pasur ato ne cdo moment te aksesueshme.

Mjafton qe te keni hedhur te gjitha informacionet qe ju nevojiten ne Canvio Basics dhe ju mund te keni akses ne cdo te dhene qe ju nevojitet.

HARD DISK I JASHTEM CMIMI ME I MIRE ONLINE

Canvio Basics është ndërtuar sipas standardeve të cilësisë Toshiba. Duke ofruar besueshmëri, dhe cilesine me maksimale qe mund te gjeni ne treg ne cdo moment.

Shtoni më shumë kapacitet ruajtje në PC tuaj dhe pajisje të tjera të përputhshme.

Toshiba Canvio Basics READY HDD bli online iBuy alPorta e disponueshme USB 2.0 ose USB 3.0.

Lehtë për t’u përdorur, eshte shume praktike ne perdorim si dhe nje nga cilesite me kryesore eshte siguria qe ky hard disk ju ofron.

DESHIRONI QE TE DHNAT DHE DOKUMENTAT TUAJ TE JENE TE SIGURT?

Për të mund të kryer transferimin e te dhenave ne menyre te lehte.

Një nga mënyrat më të lehta për të shtuar hapësirë ruajtëse në kompjuterin tuaj me një veprim të thjeshtë plug-and-play.

Gati për t’u përdorur me PC tuaj dhe nuk kërkohet instalimi i softuerit.

Të dhënat tuaja do te jene te sigurta.

Lëshoni skedarë në laptop ose PC dhe merreni me vete kete hard dis, i cili do ju gjendet prane ne cdo moment bashke me dokumetat tuaja me te rendesishme, ne te cilat ju mund te keni akses ne cdo moment qe ju deshironi.

Dizajn praktik më kompakt se kurrë. Canvio Basics është një hard disk i vërtetë portabël .Eshte i lehtë për tu mbajtur dhe ruajtur në çdo xhep apo çantë.

Me kapacitet deri në 4TB në mënyrë që të ruani koleksionin tuaj masiv të fotografive, muzikës dhe videove dhe vazhdoni t’i shtoni atyre. 

Thjeshtesojini punen vetes suaj me kete Hard Disk i cili eshte shume i pershtatshem, praktik dhe i sigurt per trasnferimin e te dhenave tuaja.

SPECIFIKATtoshiba canvio basics 1 tb hard disk i jashtem bli online iBuy al

 • Instalim shume i thjeshte.
 • Praktik edhe funksonal.
 • Cilesi e larte.
 • Ndërfaqja: USB 3.0 (e përputhshme dhe me USB 2.0).
 • Shtresa e jashtme : Material plastik Mat.
 • Memorja : 1000 GB.
 • Porta Hyrese : USB.
 • Materiali Kryesor: Alumin dhe Plastikë.
 • Pesha (kg): 0,8.
 • Permasat: 45 x 79 x 115mm.

Bli Online ne iBuy.al – Hard disk i jashtem ne shitje

Pesha0.4 g/kg
brands

Toshiba

color

Black

LLoji

Ruajtes i te dhenave

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat