Redmi 5 Plus Xiaomi Black – SmartPhone Shitje Online

Xiaomi

Brandi: Xiaomi
Dimensionet: 158.5 x 75.5 x 8.1mm
Pesha: 180g
Sistemi Operativ: Android 7.0 Nougat

16,900L

Redmi 5 Plus Xiaomi Black – SmartPhone Shitje Online

Redmi 5 Plus Xiaomi Black – SmartPhone Shitje Online

Prodhuar nga kompania gjigande Xiaomi ne dhjetor 2017

Telefoni vjen me një ekran me prekje 5.99 inç me një rezolucion prej 1080×2160 piksele me një dendësi piksel prej 403 piksele për inç (ppi) dhe një raport aspekt 18: 9.

Xiaomi Redmi 5 Plus mundësohet nga një procesor okta-bërthamë 2GHz Qualcomm Snapdragon 625.

Ajo vjen me 3 GB RAM. Xiaomi Redmi 5 Plus funksionon me Android 7.1.2 dhe mundësohet nga një bateri jo e lëvizshme 4000mAh.

Me sistem operativ Android 7.0 Nougat

Permasa perfekte: 75.5mm x 158.5mm x 8.1mm per nje peshe neto prej 180g

Smartphone Redmi

Dizanj modern dhe inovativ, i lehte per tu mbajtur ne dore dhe i projektuar qe te mos rreshqase.xiaomi redmi 5 plus online ibuy al

Xiaomi Redmi 5 Plus përfaqëson një kombinim unik të gjithçkaje që mund të prisni nga një pajisje inteligjente.

Ky koleksion i celularëve ka një ekran më të gjerë dhe një kornizë të hollë me një raport ekrani 18: 9.

Krahasuar me Red 5, ky telefon ka një ekran më të madh, më të hollë dhe performancë më të lartë, i cili sigurohet nga një procesor i fuqishëm tetë-bërthamor Qualcomm Snapdragon 625 Octa Core.

Nëse jeni duke kërkuar për një celular që do të trajtojë me lehtësi luajtjen e lojërave, shikimin e videove ose shfletimin e internetit smartphone Xiaomi Redmi 5 eshte ideali.

Telefon ne shitje redmi 5 plus

Për shkak të memorjes së tij të integruar 64 GB dhe një vendi të kartës së kujtesës të zgjatshme mikro SD (deri në 128 GB), gjithashtu nuk do të keni problem me mungesën e hapësirës.

Ai gjithashtu mbështet internetin e shpejtë LTE.Për shkak të memorjes së tij të integruar 64 GB dhe një vendi të kartës së kujtesës të zgjatshme mikro SD (deri në 128 GB), gjithashtu nuk do të keni problem me mungesën e hapësirës.

Ai gjithashtu mbështet internetin e shpejtë LTE.

Ekrani 5.99 inch shfrytezon teknologjine LCD IPS per te treguar te gjitha imazhet, lojerat. Jep nje rezolute prej 1080x2160px (FHD+).

Zona e shfrytezueshme e ketij smartphone eshte  ne nje raport ekrani/madhesi prej 77%. Ekrani i tij ka keto karakteristika: xham i lakuar 2,5D, xham gorilla etj

Redmi 5 Plus Xiaomi integron nje procesor Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 dhe nje ARM Cortex-A53 Octa-Core me nje shpejtesi orari 2GHz.

Ky telefon i shkelqyer Celular ofron nje procesor arkitekture 64 Bit

Funksionon me karten grafike Qualcomm Adreno 506. Perfshin 3/4GB RAM. Keni mundesi te perdorni 32/64GB memorie per te ruajtur informacionin, fotografite, kujtimet, muziken dhe cdo gje tjeter qe ju deshironi.

Mund te integroni dhe nje SD SLOT Card

Pershtatur me nje kamer te pasme rear camera  12MegaPixel dhe nje lente prej modeli f/2.2 CMOS me blic LED te dyfishte.

Kamera e pasme e Xiaomi Redmi 5 Plus permban nje ndjeshmeri te lehte prej 100-1600 ISO. E projektuar me  fotografim te vazhdueshem, zmadhim dixhital, HDR, etj

Specifika

Sistemi operativ: Android 7.0 Nougat

Ndërfaqja e përdoruesit MIUI v9

Ekran me cilësi të lartë IPS me rezolucion të plotë HD + Procesor me performancë të lartë tetë-bërthamë

4 GB memorje

Akselerator grafik Adreno 506

Lexues i gjurmëve të gishtave

Funksioni DualSIM për dy karta SIM nano

Bateri me super fuqi 4000mAh dhe wireless charging. 

SKU: H -Redmi 5 Plus - Xiaomi Kategori:
Pesha0.2 g/kg
brands

Xiaomi

LLoji

Celular

Gjendja

Te reja

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat