,

Termometer dixhital me infrared | Best thermometer for fever

Te ndryshme

Termometer i Certifikuar CE, FCC, RoHS.
-Lazer i integruar per matje precize me rreze infrared pa kontakt fizik.
-3 ngjyra ekran LCD me sfond në modalitetin e trupit.
-Ne 0.5 sekonda merret vlera e sakte e temperatures.
-Mund te masni temperaturen ne modalitetin grade Celcius, Farad.

4,490L

Termometer Dixhital me Infra te kuqe per femije dhe te rritur

Termometer dixhital me infrared i cili vjen te ju me teknologjine me te fundit e te sakte.

Matja e temperatures eshte teper e rendesishme, sidomos ne periudhen qe te gjithe po kalojme ne keto momente.

Masni teperaturen e te afermeve tuaj dhe te vegjelve tuaj ne menyren me te thjeshte. Digital thermometer me i kerkuari i momentit vjen per ju ne iBuy.al

Infra termometer – Infrared thermometer

Termometer me infra te kuqe eshte nje termometer shume praktik dhe i domosdoshem ne shtepine apo zyren tuaj duke marre parasysh dhe rrethanat ne te cilat ndodhemi ne keto momente.

Do te jete ndihma e domosdoshme e shtepis suaj ne cdo moment te dites apo cdo periudhe gripale etj. Ju mund ta perdorni termometrin edhe te bashke moshataret tuaj por edhe per femijet tuaj.

Ju ndihmon ne matjen e shpejte dhe pa kontakt te temperatures.

Me teknologjine me te fundit dhe me praktike.

TERMOMETRI MJEKESOR – INFARED TERMOMETER 

Termometer dixhital ka nje Funksionimi te thjeshtë e te shpejtë: Matja me një buton për funksionimin e thjeshtë. Koha e matjes 0.5 sekondë.

Është e pajisur me një ekran dixhital të qartë LCD dhe butona të mëdhenj që mund të përdoren nga përdoruesit në errësirë.

Gjithashtu nje karakteristike tjter shume thelbesore eshte higjena e termometrit. Termometri eshte higjenike, i sigurt dhe profesionale. Rekomandohet nga mjekë dhe pediatër.

TERMOMETER PER TEMPERATUR  – INFRARED TERMOMETER 

Nje tregues tjeter interesant i termometer dixhital  infrared eshte Funksioni i kujtesës. Një zë do t’ju njoftojë se procesi i matjes se temperatures ka mbaruar dhe eshte gati per te pare perfundimin.

Termometer me infrared mund të ruajë dhe të kujtojë deri në 32 lexime për fëmijë dhe të rritur, të disponueshëm për t’ju ndihmuar të ndiqni rradhen e temperaturës së trupit. Termometer infrared cmimi tani ne oferte per ju.

Ku kjo e fundit eshte teper e rendesishme, sidomos nese do te shkoni ne spital. Doktori perhere do ju pyes per historikun e temperatures, tuajen apo te te afermeve tuaj.

Pra monitorimi i temperatures eshte teper i rendesishem ne nje periudhe te caktuar kohe.

Termometer  infrared shqiperi – termometer dixhital ne shitje  multifunksional

Pervecse praktik, inovativ dhe i teknologjise se fundit ky termometer eshte gjithashtu edhe multifunksional.

Me te ju mund te masni gjithashtu edhe temperaturen e objekteve te ndryshme, ushqimeve te ndryshme ose te permiveve dhe frutave. Termometer dixhital cmimi me lire se kudo!

Përzgjedhja e modelit “Body” ose “Surface” për të matur temperaturën e trupit ose sipërfaqes.

Mund të përdorni gjithashtu termometrin infra të kuq mjekësor për të matur temperaturën e një zone ose të një objekti, një ushqimi, një lëngu ose temperaturën e dhomës, për këtë, përdorni mënyrën “Sipërfaqja”.

Gama e matjes për mënyrën e trupit 32 deri 42.9 ℃ (86 deri 108 ℉), mënyra e sipërfaqes 0 deri 60 ℃ (32 deri 140 ℉).
Kaloni me lehtësi ndërmjet ° C dhe ° F. Ekran i madh me ekran LED me dritë prapa, Matni temperaturën e trupit brenda 0.5 sekondave dhe saktësia është 0.2 ° C (0.4 ° F)

Termometer elektronik cmimi ne oferte – per bebe

Per një jete më të shendetshme per te vegjlit tuaj me termometer per bebe. Si edhe te gjithe ne e dime, femijet kur jane ne mosha te vogal ftohen shpesh dhe shume shpejte.

Gjithmone ne duhet te jemi te kujdesshem me temperaturen e femijeve tane. Sepse shpesh here ndodhe qe te behet problematike.

Per ta evituar kete fakt ne ju kemi sjelle termometer per bebe me praktik dhe te sakte qe ju do mund te gjenit.

Treguesi i shëndetit dhe alarmi për monitorimin e shëndetit të foshnjës gjatë gjithë kohës. ° C dhe ° F janë të lehtë për tu ndërruar dhe ka gjendje të thjeshte.

Jete e shendetshme!

Në krahasim me një termometër të merkurit, nuk ekziston rreziku i thyerjes së gotës ose gëlltitjes së merkurit. Plotësisht e sigurt për përdorimin e fëmijëve.

Ndodh qe femijet tane kur jane ne gjendje te semure ose gjendje temperature nuk deshirojne qe t’ju vendosni termometer i cili do e preki apo do e bezdise per momentin.

Ne gjithashtu kemi menduar edhe per kete pjese ndaj edhe kemi sjelle Termometer dixhital qe nuk ka nevoje per kontakt me lekuren.

Mjafton qe ne vendin ku ju do te masni temperaturen mos te kete fije floku, make up e te tjera dhe termometri elektronik do mase sakte temperaturen.

Aparat per matjen e temperatures , ky termometer mund te perdoret kudo , pas eshte termometer infra red pa prekje. Laser termometer per ju!

Ndihuni i sigurt ne cdo moment per temperaturen e femijes suaj!

Perdorimi per Termometer Dixhital me Infrared
Si te masim temperaturen?
 1. Matni temperaturen me nje termometer tradicional dhe do te merrni per shembull temperaturen 37.5°C.
 2. Matni temperaturen e te njejtin person, por tani duke perdorur termometer Infra dhe mbajeni 5-15cm larg ballit.
 3. Sigurohuni qe balli juaj te jete i paster pa fije floku, make up apo ndonje pengese tjeter. Nese ju do te merrni rezultatin 37.5°C kjo do te thote qe konfigurimi i tij eshte bere si duhet dhe ky termometer mat sakte.
 4. Nese ju merrni nje temperature me te ulet 36.4°C, diferenca eshte 37.5-36.4=1.1°C. Ju duhet te pershtasni temperaturen dhe te shtoni diferenen 1.1°C.
 5. Per te pershtatur diferencen ju duhet te shtypni butonin SET, ne ekran do te shfaqet F1, shtypni butonat UP dhe DOWN per te pershtatur diferencen. Me pas shtypni butonin SET disa here derisa te fiket .
 6. Provoni te matni serish temperaturen per te testuar nese eshte konfiguruar saktesisht.

Karakteristika

 • Termometer infrared shitje –  i Certifikuar CE, FCC, RoHS.
 • Lazer i integruar per matje precize me rreze infrared pa kontakt fizik.
 • 3 ngjyra ekran LCD me sfond në modalitetin e trupit.
 • Ne 0.5 sekonda merret vlera e sakte e temperatures.
 • Mund te masni temperaturen ne modalitetin grade Celcius, Farad.
 • Regjistron deri ne 50 matje ne memorjen e tij. 
 • Forehead thermometer – Termometer per femije
 • Body temperature (Temperatura e trupit)

 

Specifikime per Termometer me lazer infrared termometer mates nga distanca shop online ibuy al

 • Termometri dixhital pa kontakt me lekuren
 • Materiali: ABS ( shoqeror me natyren)
 • Ngjyra: E bardhe me Blu
 • Distanca e matjes: 5-15cm ose 2-5.9inch
 • Koha e matjes: 0.5s
 • Per te rritur dhe femije
 • Memorja: 50 Regjistrime.
 • Mund te masni edhe temperaturen e objekteve te ndryshme, ose frutave dhe perimeve.

 

 

 


Porosit online ne iBuy.al me cmimet me te mira ne treg!

SKU: G001TINF01 Kategori: ,
Pesha0.2 g/kg
brands

Te ndryshme

LLoji

Termometer me infrared

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat