Xiaomi MI Mix 2 6GB 64GB – SmartPhone Best Price Bli Online

Xiaomi

SPECIFIKIMET

Brandi: Xiaomi

Modeli: MI MIX 2

Rrjeti: 4G

Dimensionet: 151.8 x 75.5 x 7.7mm

Pesha:185g (Qeramike)

Ekrani:5.99inch

Xiaomi me Sistem operativ:Android 7.1 (Nougat), 8.0 (Oreo), planned upgrade to Android 9.0 (Pie); MIUI 10

CPU:Octa-core (4×2.45 GHz Kryo & 4×1.9 GHz Kryo)

RAM:6GB

ROM:64GB

Kamera:12MP Duqal-LED, panorama,HDR

Selfie:5MP

Bateria:3400mAh

33,490L

Xiaomi MI Mix 2 6GB 64GB – SmartPhone Best Price Bli Online

Xiaomi MI Mix 2 6GB 64GB – SmartPhone Best Price Bli Online

Prodhuar nga kompania gjigande Xiaomi ne shtator 2017

Me sistem operativ Android 7.0 Nougat

Permasa perfekte: 75.5mm x 151.8mm x 7.7mm (gjeresia x lartesia x thellesi) per nje peshe neto 185g

Dizanj modern dhe inovativ, i lehte per tu mbajtur ne dore dhe i projektuar qe te mos rreshqase

Ekrani 5.99 inch perfshin teknologjine LCD IPS Sharp  per te shfaqur cdo gje qe ju deshironi ne nje tjeter dimension. Me rezolucion 1080 x 2160 px (FHD) per diagonalen e ekranit 5.99 inch. Ekrani i Xiaomi MI Mix 2 eshte i lakuar

Xiaomi perdor nje procesor Qualcomm Snaapdragon 835, nje procesor 4×2.45GHz Kryo dhe nje Kryo Octa-Core me nje shpejtesi oresh 2.45GHz. Per te rritur shpejtesine dhe me teknologjine me te fundit te memorjes UFS21.

I pajisur me karten grafike Qualcomm Adreno 540. Vjen me 4GB RAM te tipit LPDDR4. Ju mund te perdorni 64GB memorie per te ruajtur cdo gje qe ju deshironi si foto, video, dokumenta, imazhe

Cilesi maksimale te fotos 

Eshte ndertuar sebashku me nje kamera te pasme 12 MegaPixel me nje lente me hapje te modelit f/2.0 Sony me blic LED te dyfishte. Moduli i kameres se perparme eshte 50% me i vogel se modulet tipike, skajet e harkuara ofrojne nje fushepamje me te gjere. Nder karakteristika te tjera te kameras gjejme: Video 4K, fokusim automatik, fotografim te vazhdueshem, zmadhim dixhital

Kapacitet maksimal i baterise prej 3400 mAh

I ndertuar prej qeramike Xiaomi MI MIX 2 eshte i  lakuar nga te gjitha anet, zonen rreth kameres eshte e veshur me ar 18 karat dhe kornizen prej alumini per me shume fortesi. Te gjitha keto garantojne ndjesi spektakolare per duart tuaja gjate perdorimit.

SKU: H-XIAOMI-MIMIX 2 Kategori:
Pesha0.2 g/kg
brands

Xiaomi

LLoji

Celular

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat