Xiaomi Redmi A1 Black 4GB 64GB – Smartphone Online

Xiaomi

SPECIFIKAT

Rrjeti:4G

Dimensionet: 155.4 x 75.8 x 7.3mm

Pesha:165g

Ekrani:5.5inch

Me Sistem operativ: 7.1.2 (Nougat), upgradable to Android 9.0 (Pie); Android One

CPU:Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53

Kamera: 12+12MP LED flash, panorama,HDR

Selfie: 5MP

Bateria:3080 mAh

Memoria: 4 GB 64 GB

19,900L

Xiaomi Redmi A1 Black 4GB 64GB – Smartphone Online

Xiaomi Redmi A1 Black 4GB 64GB – Smartphone Online

Prodhuar nga kompania gjigande Xiaomi ne shtator 2017

Me sistem operativ Android 7.0 Nougat

Permasa ideale: 75.8 mm x 155.4 mm x 7.3 mm (gjeresia x lartesia x thellesi) 

Pesha neto: 165 g

Dizanj modern dhe inovativ, i lehte per tu mbajtur ne dore dhe i projektuar qe te mos rreshqase

Ekrani i Xiaomi Redmi A1 4GB 32GB perdor teknologjine LCD IPS per te shfaqur te gjitha fotot, lojerat video. Ky lloj ekrani propozon nje rezolute prej 1080 x 1920px (FHD) per nje diagonale prej 5.55 inch. Te zbulosh zonen e perdorshme te ekranit te Xiaomi Mi A1 nuk eshte e veshtire. Ne analizojme perqindjen e zones se ekranit ne lidhje me dimensionet e telefonit celular. Sa me e larte te jete perqindja, aq me shume i madh do te jete ekrani. Ky smartphone ka nje raport ekrani / madhesie prej 70%.

Cilesi te tjera te ekranit: Raporti i kontrastit 1000: 1, 2.5D, xhami i gorilles 3 corning, ekran xhami i lakuar 2.5d, njoftime te drejtuara, multi-prekje , butona fizike

Smartphone Xiaomi Mi A1 funksionon me nje procesor Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 dhe nje ARM Cortex-A53 Octa-Core me nje shpejtesi orari 2 GHz. Gjithashtu i pajisue me nje procesor arkitekture 64 Bit

Ju jeni ne gjendje te perdorni memorjen e tij per te mbajtur te dhenat tuaja, fotografi, kujtime, filma, kenge etj. Mund memorie plotesuese per shkak te pranise se nje SD SLOT Card

Xiaomi Redmi A1 eshte ndertuar se bashku me nje kamera ta pasme 12MP dhe nje lente me nje hapje prej modeli f / 2.2 Omnivision OV12A10 dhe tipit CMOS me blic LED te dyfishte

Nder karakteristikat e tjera te kameres se ketij smartphone Redmi A1, gjejme: video 4k, autofokus, xhirime te vazhdueshme, zmadhim dixhital, kamera double

Bateri super e fuqishme: 3080 mAh kapacitet

Memoria: RAM: 4GB  dhe ROM: 64GB

SKU: H-Xiaomi Redmi A1 Black- 4GB 64GB Kategori:
Pesha0.2 g/kg
brands

Xiaomi

color

Black

Gjendja

Te reja

LLoji

Celular

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat