, ,

Corape per varice – AGK Socks


490L

CORAPE PER VARICE – AGK SOCKS

Një seri e veçantë çorapesh, të dizajnuara për të sjellë rehati maksimale kur vishen.

Te përshtatshme për:

Personat diabetik/ me gjendje para-diabetike

Venat me variçe

Lëkurë te ndjeshme/ Sëmundje të tjera dermatologjike dhe probleme të këmbëve

Personat me venat me variçe, gjendje para-diabetike, mbipeshë, në këmbë dhe ulur për një kohë të gjatë në një pozicion, duke udhëtuar, etj gjithashtu mund të përfitojnë nga të gjitha cilësitë e këtyre çorapeve.

Corape per persona diabetike

Çorapet diabetike janë çorape të krijuara posaçërisht që i mbajnë këmbët të thata, zvogëlojnë rrezikun e lëndimeve të këmbëve dhe shmangin ndalimin ose ngadalësimin e qarkullimit të gjakut.

Pëlhurë me cilësi të lartë, jashtëzakonisht fleksibël, që shtrihet deri në 2 herë pa u munduar.

Model pa ndërprerje për një rehati shtesë me material te bute, për shtrëngim zero përgjatë gjithë gjatësisë.

Jashtëzakonisht e qëndrueshme, me perforcim tek thembra dhe gishterinjte.

Trajtimi antibakterial, duke parandaluar zhvillimin e mikroorganizmave, dhe kështu aromën e pakëndshme.

Elastika inovative, krijuar për të qenë fleksibile dhe shumë elastike, dhe mund të zgjerohet 2 herë pa përpjekje, duke i bere të mos rrëshqasin.

Në kombinim me një pëlhurë të butë, krijon një ndjenjë te rehatshme per perdorim pa ndonjë shtrëngim apo bezdisje.

Kontribuon në qarkullimin normal të gjakut në këmbë.

Karakteristika

Thurje speciale që shtrihet dhe nuk shkakton ënjtje dhe edemë

Antibakterial

Zona të përforcuara (thembra dhe gishtërinjtë)

Hipoalergjik

Të përshtatshme për çdo stinë


Bli mire dhe lire ne iBuy.al!

 

 

SKU: corape-diabetike Kategori: , ,

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat