, , ,

Krem kunder rrudhave -Kremi me i mire kunder rrudhave

Te ndryshme

 • Rigjeneron lekuren.
 • Redukton gungat ne lekure.
 • Largon aknet.
 • Kunder rrudhave.
 • Eleminon shenjat e dukshme ne lekure.
 • Zbardh dhe ndricon fytyren.
 • Mban lekuren e hidratuar.
 • Rifreskon dhe vitalizon fytyren.
 • Mukoza e kermillit eshte ideale dhe super efektive ne rigjenerimin e lekures.

2,050L

Krem kunder rrudhave – Constanta Snail Cream

Krem kunder rrudhave prej kërmilli  CONSTANTA ju siguron një lëkurë të ndritshme dhe të hidratuar. Eleminoni dhe zhdukni rrudhat duke i dhene fytyres vitalitet dhe nje pamje te fresket e rinore. Krem krem kermilli per lekuren.

Jepini lekures suaj trajtimin e duhur dhe ne kete menyre ndihuni me mire me lekuren e fytyres suaj. Per nje fytyre me te shendetshme.

Krem kermilli per lekuren – Per nje fytyre pa rrudhakrem kunder rrudhave bli online ne ibuy al

Krem kunder rrudhave Constanta eshte nje nga kremrat me te kerkuar dhe me rezultate te mahnitshme. Nese ju deshironi nje lekure te hidratuar, rinore dhe te lemuar, atehere ai eshte kremi ideal per ju.

Perdoret te të gjitha moshat dhe te dyja gjinite me po rezultate te kenaqshme. Nuk ka rendesi lloji i lekures suaj ( e thate, e yndyrshme) kremi mund te perdoret.

Ka veti antirrudhe, rigjeneruese dhe hidratuese. Ku keto 3 veti jane teper te rendeshishme per lekuren tuaj dhe per shendetin e saj.

– Mban lëkurën të hidratuar, të butë, të butë dhe të rifreskuar.
– Me përdorim të rregullt, lëkura juaj do të jetë më e ndritshme, më e fortë dhe do të rimarrë butësinë dhe butësinë e saj.
– Mukoza e kërmillit jashtëzakonisht e efektshme për rigjenerimin e lëkurës ndihmon lëkurën e dëmtuar.

Krem per rrudha – Kremi me i mire kunder rrudhave

Lekura e fytyres eshte e ekspozuar gjat gjithe kohes, dhe ne kete menyre normalisht qe ndikohet nga faktoret e ndryshueshem rreth saj. Disa faktore negative per lekuren tone te fytyres jane Dielli, Temperaturat e ulta, ushqimet qe ne konsumojme etj.

Perkujdesja per lekuren e fytyres duhet te behet vazhdimisht. Duke perdorur maska te ndryshme  në mënyrë te rregullt sipas llojit tuaj te lekures, duke u kujdesur per ushqimet qe konsumojme dhe me e rendesishmja duke e mbajtur perhere te hidratuar.

Krem kunder rrudhave do te jete ndihmuesi me i madh per rigjenerimin e lekures suaj. Kremi i kermillit do ja u mundesoj te gjitha keto pa j’u munduar. Te gjitha keto në një krem te vetem.

Nje tjeter veti qe ky krem ka eshte zbardhimi i lekures suaj. Me kalimin e kohes fytyra jone merr njolla te ndryshme te cilat jane te pakendshme per cdo njeri. Largojini keto njolla ne nje periudhe shume te shkurter dhe pa mundime. Per te pasur nje lekure shumë të shëndetshme.

krem kermilli per fytyren ibuy al Perfitimet nga jargët e kërmillit per lekuren 

Jarget ose sekrecionet e kërmijve (ose emri kozmetik, filtrati i kërmillit) është i mbushur me lëndë ushqyese si acidi hialuronik, glikoproteina, proteoglikani, dhe peptidet antimikrobikë dhe bakri.

Të gjitha këto zakonisht përdoren në produktet e bukurisë dhe provohen të jenë të dobishme për lëkurën. Këto elemente ndihmojnë për të mbrojtur lëkurën e kërmillit nga dëmtimet, infeksionet, thatësia dhe rrezet UV.

Sekrecioni kërmillit përmban 91-98% ujë.Ai filtrohet shumë herë për të rritur përqendrimin e tij dhe për të siguruar pastërtinë maksimale.

Disa produkte të kërmijve pretendojnë se përmbajnë sa më shumë filtrate 97% të sekretimit të kërmijve.

Sidoqoftë, konsistenca dhe cilësia e mukusit të kërmillit gjithashtu duhet të merret parasysh kur kërkoni një produkt të mirë.

Jarget e kërmillit jane te njohur më së miri për vetitë e tij kundër plakjes. Ndihmon për të stimuluar formimin e kolagjenit dhe elasticitetit, mbroni lëkurën nga radikalet e lira, qetësoni lëkurën, rregulloni indet e dëmtuara dhe rivendosni hidratim ne lekuren tuaj.

Mund të përdoret për të trajtuar lëkurën e thatë, rrudhat dhe shenjat e shtrirjes, puçrrat , njollat e moshës, djegiet, plagët, madje edhe lythat e sheshta. Te gjitha keto vetem me krem kunder rrudhave.

Perdorimi i sekrecionit te kermillit ne produktet e bukurise

Filtrati i sekretimit të kërmillit përdoret gjerësisht në produktet koreane të bukurisë si serume, maska për fytyrën, hidratues dhe kremra te ndryshem të lëkurës. Shumica e produkteve në të vërtetë nuk janë aq të ngrohta dhe të buta siç mund të mendoni. Shumica e tyre kanë një pamje, erë dhe strukturë neutrale.

Kërmijtë janë mjaft të njohura në Tajlandë, dhe kanë arritur deri në vendet kryesore aziatike të ndërgjegjshme për bukurine si Japonia dhe Koreja. Gjatë seancës së banjës, kërmijtë e gjallë vendosen në fytyrën e klientit dhe lihen të rrëshqasin.

Udhëzimet për përdorim:

Mund te perdoret ne mengjes dhe cdo darke 15 minuta para se te shtriheni per te fjetur. Fillimisht duhet te lani fytyren butesisht qe te mos irritohet dhe me pas ta thani me kujdes me peshqir.

Më pas butësisht aplikoni krem ​​kërmilli CONSTANTA në fytyrën dhe qafën e pastruar plotësisht. Aplikoni rregullisht çdo mëngjes dhe mbrëmje për rezultatin më të mirë te mundshem.

Me një perdorim te vetem ju do te shihni ndryshimin ne lekuren tuaj. Kjo është e garantuar.

Testuar dermatologjikisht, nën kontroll të vazhdueshëm të efikasitetit.

Përbërësit e Krem kunder rrudhave:

Uji i Pastruar, Butileni Glykol, Glicerina, Dimethiconi, Ciklopentasiloxane, Niacinamide, Titanium Dioksidi, Acrylate natriumi / Acidloydimethyl Taurate Kopolymer, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Isohexadecane, Alumini Hydroxide, Taniumhaft, Tanium Ekstrakti i Fermentit Galactomyces, Ekstrakt Houttuynia Cordata, Ekstrakt frutash frutash Cucumis Sativus, Ekstrakt i gjetheve Aloe Barbadensis, Fenoxtethanol, Polysorbate 80, Aromë, Panthenol, Allantoin, 1,2-Hexanediol, Capryly Glycol, Illicium Verhine Fruta Acidi laktik, filtri i sekretimit të kërmijve.

Per nje fytyre pa rrudha, me krem kermilli per lekuren!

SPECIFIKAT per Krem kunder rrudhave :kremi me i mire per fytyren bli online ne ibuy al
 • Perdoret te të gjitha moshat dhe te dyja gjinite.
 • I pershtatshem per cdo lloj lekure ( te thate, te yndyrshme).
 • Antirrudhe, Rigjenerues dhe Hidratues.
 • Efekt lifting.
 • Largon njollat e moshes.
 • Perberje nga sekrecionet e kermillit.
 • Redukton gungat ne lekure.
 • Largon aknet.
 • Kunder rrudhave.
 • Eleminon shenjat e dukshme ne lekure.
 • Zbardh dhe ndricon fytyren.
 • Mban lekuren e hidratuar.
 • Rifreskon dhe vitalizon fytyren.
 • Mukoza e kermillit eshte ideale dhe super efektive ne rigjenerimin e lekures.

Bli online ne iBuy.al me cmimet me te mira ne treg!

SKU: Krem Kermilli kunder rrudhave-Constanta Kategori: , , ,
Pesha0.2 g/kg
LLoji

Krem

brands

Te ndryshme

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat