,

Krem per hemoroide Himomed – Ndal Hemoroidet te meshkujt


  • Kremi Himomed  eshte nje ilac i testuar ne luftimin e hemorroideve te jashtme dhe te brendshme.
  • I testuar dermatologjikisht dhe shume efikas per te luftuar hemoroidet dhe simptomat e bezdishme dhe te sikletshme.
  • Lehtesim i shpejte dhe efikas.
  • Me perberes natyrale dhe pa asnje efekt anesor.

1,250L

Krem per hemoroide Himomed

Krem per hemoroide Himomed – Stop Hemoroidet te meshkuj dhe femrat ne shtatezani

Largon dhimbjet e hemoroideve te shkaktuara nga nga ushqimet e thata, pijet, lindja apo shtatzania

Himomed eshte super efektiv ne sherimin dhe kurimin e hemoroideve

Eleminon veshtiresite e krijuara ne veprimtarine e anusit dhe daljen jashte

Zbeh dhe zhduk gradualisht simptomat e bezdisshme qe shpesh shkaktojne edhe gjakderdhje apo dhimbje e kruajtje te forta ne zonen e anusit

Ndal Hemoroidet me kremin Himomed

KREM PER HEMOROIDET E JASHTME

Hemorroidet, të quajtura ndryshe edhe majasëlli, janë venat e fryra në anus dhe rektum, të ngjashme me venat me variçe. Hemorroidet kanë një sërë shkaqesh.

Ato mund të vijnë nga lodhja gjatë lëvizjeve të zorrëve ose nga presioni në rritje në këto vena gjatë shtatzënisë. Hemorroidet mund të zhvillohen brenda rektumit (hemorroidet e brendshme), ose mund të zhvillohen nën lëkurë rreth anusit (hemorroidet e jashtme).

Hemorroidet janë shumë të zakonshme. Gati tre në katër të rritur do të kenë hemorroide herë pas here. Ndonjëherë ato nuk shkaktojnë simptoma, por në raste të tjera shkaktojnë kruajtje, siklet dhe gjakderdhje. Herë pas here, mund të formohet mpiksje në hemorroide (trombozë hemorroide).

Këto nuk janë të rrezikshme, por mund të jenë jashtëzakonisht të dhimbshme dhe nganjëherë duhet të drenazhohen. Për fat të mirë, ka disa mundësi efektive për të trajtuar hemorroidet.

Shumë njerëz mund t’i lehtësojnë simptomat me trajtimet në shtëpi dhe ndryshimet në stilin e jetesës, me ndihmen e ketij krem i per hemoroide

Simptomat 

Shenjat dhe simptomat e hemorroideve mund të përfshijnë: Gjakderdhje gjatë lëvizjeve të zorrëve – mund të vëreni sasi të vogla të gjakut kur shkoni në tualet; Kruajtje ose acarim në pjesën anale; Dhembje ose parehati; Ënjtje rreth anusit; Një gungë pranë anusit, që mund të jetë e ndjeshme ose e dhimbshme (mund të jetë një trombozë hemorroide). Simptomat e hemorroideve zakonisht varen nga vendndodhja.

Hemorroidet e brendshme. Këto lloj hemorroidesh qëndrojnë brenda rektumit. Zakonisht nuk mund t’i shihni apo ndjeni këto hemorroide dhe rrallëherë shkaktojnë siklet. Me krem per hemoroide te gjitha keto siklete do te zhduken fare thjeshte.

HIMOMED KREM | KREMI ME I MIRE PER HEMORROIDETkrem per hemoroide bli online ne ibuy al

Por lodhja ose acarimi, mund të dëmtojë një sipërfaqe të hemorroidit dhe të shkaktojë gjakrrjedhje.-Hemorroidet e jashtme. Këto hemorroide ndodhen nën lëkurë rreth anusit.

Kur irritohen, hemorroidet e jashtme mund të shkaktojnë kruajtje dhe gjakrrjedhje.- Trombozë hemorroidesh. Ndonjëherë gjaku mund të grumbullohet në një hemorroid të jashtëm dhe të formojë një kokërr (thrombus) që mund të rezultojë në dhimbje të forta, ënjtje, inflamacion dhe gungë të fortë pranë anusit.

Shkaqet

Venat e fryra (hemorroidet) mund të zhvillohen nga presioni në rritje në rektumin e ulët për shkak të: Shtrëngimit gjatë lëvizjeve të zorrëve; Qëndrimit ulur për periudha të gjata kohore në tualet; Diarre kronike ose kapsllëk; Obezitet; Shtatzënisë; Marrëdhënieve seksuale anale; Dietë me fibër të ulët. Hemorroidet kanë më shumë gjasa të shfaqen kur plakeni sepse indet që mbështesin venat në rektum dhe anus mund të dobësohen dhe tendosen.

Faktorët e rrezikut

Ndërsa vitet kalojnë, rritet edhe rreziku për zhvillimin e hemorroideve. Kjo për shkak se indet që mbështesin venat në rektum dhe anus, mund të dobësohen dhe të tendosen. Kjo ndodh edhe te gratë shtatzëna, sepse pesha e foshnjës ushtron presion në zonën anale.Me Krem -in per hemoroide ju mund ti shmangni te gjitha keto parehati.

Komplikimet

Komplikimet e hemorroideve janë shumë të rralla, por përfshijnë: –Anemi. Rrallë, humbja kronike e gjakut nga hemorroidet mund të shkaktojë anemi, ku nuk ka mjaftueshëm qeliza të kuqe të shëndetshme të gjakut për të transportuar oksigjen në qeliza. -Hemorroidet “e çuditshme”. Nëse furnizimi me gjak në një hemorroid të brendshëm ndërpritet, hemorroidet mund të “mbyten”, një shkak tjetër i dhimbjes ekstreme.

KREM PER HEMOROIDE HIMOMEDKrem per hemorroidet e jashtme dhe te brendshme ne shtatezani bli online dyqan ne tirane shqiperi

Perdoret dy deri tre here ne dite duke ndjekur keto hapa:
Marrim pambuk te paster, Hedhim krem per hemoroide dhe Nga jashte lyejme me kujdes, pjesen e anusit ku edhe del jashte zorra e infektuar me hemorroidet krem i cili do ju jape efekte te dukshme brenda javes se pare.

LEHTESIM I SHPEJTE ME KREM PER HEMOROIDE

Mos hezitoni te trajtoni kete problem shendetesor pasi indiferenca e perkeqeson gjendjen.
Ndiqeni qe ne hapat e para sepse pas disa kohes gjendja e tyre perkeqesohet dhe në rastet e vështira nevojitet nderhyrje kirurgjikale.

Krem per hemorroidet eshte nje ilac i testuar ne luftimin më të mirë të Hemorroideve të jashtme dhe atyre te brendshme. Per t ju lehtesuar diten vjen te ju kremi per hemoroide. Me krem per hemoroidet ju mund te ndaloni nderhyrjet kirurgjikale nese jeni te kujdesshem qe ne hapat e pare me kete produkt, per te cilin ne ju garantojme rezultate maksimale dhe te sigurta.

I TESTUAR 100% i SIGURTE

Ky produkt eshte i testuar Dermatologjikisht dhe shume efikas e cila vjen te ju per te luftuar Hemorroidet
Vjen per ju ne nje | Paketim praktik dhe 100% i sigurte me permbajtje te nje Cilesie te larte.
Kura me e mire per trajtimin e Hemorideve me krem per hemoroide

Porosit Online ne iBuy.al ose ne tel 0685344444

SKU: Krem per hemoroide-Himomed Kategori: ,
Pesha0.2 g/kg
LLoji

Krem

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat