, , ,

Maska per Pikat e Zeza ne fytyre – Maske Shills Black Mask

Te ndryshme

 • Rigjeneron lekuren.
 • Zbardhim i lekures nga njollat e diellit apo te moshes.
 • Largon yndyren dhe pikat e zeza nga lekura juaj.
 • Mban lekuren te hidratuar.
 • Largon pushin nga fytyra.
 • Perbehet nga kalendula, rozmarinë, tërshërë dhe qymyr bambuje.

1,200L

Maska per Pikat e Zeza – Maske Shills Black Mask

Mask e zeze per fytyre – Maske heqja e pikave të zeza.

Maska per pikat e zeza do të ndihmojShtepia & Kopshti në pastrimin dhe zbutjen e lëkurës tuaj, vjen me një furçë për të ndihmuar aplikimin e saj.

Nje maske per te gjithe personat qe kane probleme dhe fytyre delikate apo te yndyrshme.

Maske per pikat e zeza – Maska me e mire per fytyren tuaj

Pikat e zeza janë të zakonshme per njerzit te cilet kane premisa te kene lekure te yndyrshme.pikat e zeza blerje online ibuy al

Një nga maskat me te kerkuara e cila do te mbaj fytyren lekuren e fytyres suaj te hidratuar, fakt ky shume i rendeshishem per lekuren.

Nje veti teper e rendesishme dhe estetike e kesaj maske multifunksionale eshte largimi i pushit te fytyres.

Duke evituar ne kete menyre edhe harxhimin e parave te estetistet.

Funksioni kryesore i Maske per pikat e zeza eshte largimi i pikave te zeza dhe akneve te bezdisura, nga lekura juaj.

Eshte ideale per lëkurën tuaj. Gjithashtu edhe per largimin e njollave qe mund t’ju jene krijuar nga dielli apo edhe vete mosha.

Mask e zeze qe ndihmoneedhe per zbardhim të fytyrës suaj dhe kjo ndodh nga vete perberesit e saj kryesor qymyri i bambuse dhe tershera.

Në vend te shpenzimeve te teperta, ne sallone bukurie kjo maske do ju ndihmoje ne heqjen e pikave te zeza ne kushte shtepie.

Si te heqim pikat e zeza ? – Si ti parandalojme ato ?maske per fytyren per pikat e zeza bli online ne ibuy al

Pikat e zeza shfaqen në fytyrë kur qelizat e vdekura të lëkurës dhe papasterite ne poret e saj bashkëveprojnë.

Formojne kështu disa pika karakteristike me ngjyrë të errët.

Formula e kesaj maske eshte krijuar për të zhbllokuar poret e bllokuara.

Duke hequr pikat e zeza, papastërtitë dhe bakteret që shkaktojnë njolla.

Qymyri i aktivizuar i bambusë vepron si një magnet për të nxjerrë papastërtitë më të rrënjosura thellë.

Përbërësit me origjinë natyrale calendula, rozmarina dhe rrush ndihmojnë për të ri-ekuilibruar lekuren.

Keshilla: 

Lani fytyrën me ujë të ftohtë kur zgjoheni dhe para se të shkoni në shtrat për të hequr të gjithë grumbullimin e vajit nga lekura juaj.

Larja e më shumë se dy herë në ditë mund të irritojë lëkurën tuaj dhe t’iu përkeqësojë aknet.

Përdorni një pastrues të butë që nuk e bën lëkurën tuaj që të jetë e irrituar.

Gjithashtu dhe një menyre tjeter per ti parandaluar pikat e zeza eshte:

Konsideroni gjithashtu të lani flokët çdo ditë, veçanërisht nëse i keni te yndryshme. Vajrat e flokut mund të kontribuojnë në poret e bllokuara.

Eshte gjithashtu e rëndësishme të lani fytyrën pasi të hani ushqime me vaj si pica.

Sepse vaji nga këto ushqime mund të bllokojë poret dhe te shtoje propabilitetin per te pasur pika te zeza ne fytyren tuaj. Maska per pikat e zeza ju ndihmone te mbani perhere yndyren e fytyres suaj nen kontroll.

maska per pikat e zeza ne fytyre bli online ibuy alShenim:

Duhet të zgjidhni produkte që nuk përmbajne vaj sepse mund të kontribuojnë në pika te zeza të reja.

Zgjidhni, locione dhe kremra dielli pa vaj ose jo-komedogjen për të mos e bërë më të rëndë problemin tuaj.

Mundohuni te lani duart ose fytyren cdo here pasi prekni apo hani çdo gjë qe ka shume vaj ne perberje.

Perpiquni te jeni sa me te kujdesshem me fytyren tuaj duke u ushqyer ne menyre sa me te kujdesshme.

Shpeshhere shume probleme te lekures vijne nga kequshqyerja.

Perdorimi i Maske per Pikat e zeza 

 • Lajeni fytyren me uje të ngrohtë, thajeni me nje peshqir të pastër dhe te bute (qe te mos j’u irritoje lekuren).
 • Dhe më pas duhet ta aplikoni masken ne zonat qe deshironi dhe keni sasine me te madhe te pikave te zeza (shmangni buzet, vetullat dhe syte dhe pjese të tjera delikate.)maske e zeze pastruese bli online ne ibuy al
 • Mbajeni masken ne lekure per 15 deri ne 20 minuta derisa të thahet totalisht maska.
 • Me pas hiqeni me kujdes, dhe butesisht per te mos irrituar lekuren pasi do te jete shume delikate pas perdorimit te maskes.
 • Rekomandohet te perdoret 1 here ne 3-4 dite
 • Mund te perdoret nga meshkujt dhe nga femrat, ne të gjitha llojet e lekures (te yndyrshme, te thata, mesatare).

Pasi te keni mbaruar procesin e aplikimit  dhe ta keni hequr mask e zeze plotesisht nga lekura juaj, ne mund t’ju rekomandojme kremin me Aloe Vera.

I cili do te ishte kremi me ideal per fytyren tuaj pas nje procesi te tille.

Lekura juaj ne kete menyre do te marre trajtimin qe ka merituar pehere.

Specifikat: maske per pikat e zeza bli online ne ibuy al

 • Rigjeneron lekuren.
 • Zbardhim i lekures nga njollat e diellit apo te moshes.
 • Largon yndyren dhe pikat e zeza nga lekura juaj.
 • Mban lekuren te hidratuar.
 • Largon pushin nga fytyra.
 • Perbehet nga kalendula, rozmarinë, tërshërë dhe qymyr bambuje.
SKU: M-Maske per Pikat e Zeza ne fytyre Kategori: , , ,
Pesha0.2 g/kg
LLoji

Maske fytyre

brands

Te ndryshme

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat