,

Mjalte per trajtimin e Anemise – Anemi D+


2,950L

MJALTE PER TRAJTIMIN E ANEMISE

Mjalte per trajtimin e Anemise – Anemi D+

Anemia eshte nje semundje shpesh e prirur per njerezit me semundje kronike. Femrat zakonisht pas cikleve te renda menstruale mund te behen anemike. Shtatezania gjithashtu mund te shkaktoje ndryshime ne gjak, te cilat rezultojne me anemi.

Konsumimi i ushqimit me hekur eshte ndihma e pare per te semuret nga anemia. Ndersa zgjidhja me e shendetshme eshte perdorimi i Mjaltit per anemi. Eshte i njohur edhe nga shkenca dhe mjekesia se permban hekur dhe hekuri ne organizem absorbohet me lehte me ndihmen e vitamines C.

Efektet nga perdorimi i tij |

  • Forcon gjakun.
  • Kunder hemoragjive te brendshme.
  • Kunder rrufes alergjike
  • Forcon gjakun.
  • Shton hekurin per te perfituar minerale ne organizem.

    Perdorimi | Te konsumohet ne mengjes dhe ne mbremje. Nje luge gjelle uje ose qumesht e ngrohur ne temperature mesatare dhe nje luge e mesme nga mjalti. Te perzihen mire dhe me pas te konsumohet.
    Mjalti duhet te ruhet ne temperature 0°C.

Sasia 1kg

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat