Samsung Galaxy A30 2019 – Black – i Perdorur Grada A

Samsung

23,000L

Samsung Galaxy A30 – 32GB Black

Samsung Galaxy A30 i Perdorur Black 2019 – Camera

Smartphone Galaxy A30 telefon inteligjent me performance te larte te aplikacioneve qe gjenden ne te.
Galaxy A30 ka një ekran 6.4-inch Super AMOLED të ekranit Infinity-U,  së bashku me një raport ekran-trup me 84.9% të bërë nga materiali Gorilla Glass 3.
Përmasat e tij janë 158.5 mm me 74,7 mm me 7,7 mm.
Duke vendosur chipset Exynos 7904 chipset , A30 gjithashtu vjen me 2 mundësi ruajtje, 32 GB me 3 GB RAM dhe 64 GB me 4 GB RAM që mund të zgjerohet deri në 512 GB përmes microSD.
Ai gjithashtu përmban një bateri prej 4000 mAh.
Pajisja ka një fole të dedikuar për microSIM dhe një fole të dyfishtë nano SIM e cila mbështet VoLTE.
Siguron një performancë të shkëlqyeshme, mundësohet me një rezervë të mirë të baterisë për ta mbajtur atë të funksionuar.
Performanca e kamerës është gjithashtu shumë mbresëlënëse dhe është hapësirë e mjaftueshme për të ruajtur të gjitha të dhënat në të.

Samsung galaxy a30 review

A30 përmban një kamerë të pasme me lente të dyfishta.telefon galaxy a30 online ibuy al
Lentja kryesore rear camera është 16 megapiksel i madh (i ngjashëm me Samsung Galaxy A40), me një hapje f / 1.7 dhe një tipar të fokusimit automatik të zbulimit të fytyrës.
Lentja e dytë, ultra e gjerë e kamerës është e madhe 5 megapiksel me një madhësi të hapjes së f / 2.2.
Ashtu si lentja kryesore në pjesën e pasme, kamera e përparme e telefonit gjithashtu ka një madhësi megapikselë prej 16.
Kamera e përgjithshme e A30 ofron mbështetje për blic LED dhe regjistrim video Full HD gjithashtu.
Galaxy A30s gjithashtu përdor konfigurimin e modulit të kamerës së pasme 25MP nga Samsung Galaxy A50, ndërsa ruan të njëjtën kamera të përparme si Samsung Galaxy A30.
Teknologjia e larte  e kombinuar me cmimin e arsyeshem per t’ju ofruar me teper kenaqesi. I testuar plotesisht dhe gati per t’u perballur me teste te ndryshme.
Funksionon me sistem operativ Android 9.0 (Pie), upgradable to Android 10.0; One UI 2.0 operating system.
 Telefoni mundesohet nga procesori Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A73 & 6×1.35 GHz Cortex-A53)Cortex-A53) mid range smartphones.
Funksionon me Chipset Exynos 7884 (14 nm).  Memorje 3GB RAM dhe 32GB memorje e brendshme.
Samsung Galaxy A30 ka nje ekran SUPER AMOLED  display me rezolucion pikselash te larte 1080*2340
Ne pjesen e parme do te merrni nje kamera selfie 16MP.
Ne pjesen e pasme ka nje aparat fotografik duale 16MP dhe 5MP me karakteristika si Auto Flash, HDR, Panorama etj.
Disponon nje bateri 4000mAh.

Specifikat samsung a30 blerje online ibuy al

Permasat  158.4*74.7*7.7mm
Pesha  165g
Trup Gorilla Glass 3
Karte Nano SIM
Ekrani  6.4inch SUPER AMOLED
OS  Android 9.0 (Pie), upgradable to Android 10.0; One UI 2.0
Chipset Exynos 7904 (14 nm)
CPU  Octa-core (2×1.6 GHz Cortex A73 & 6×1.35 GHz Cortex A53
GPU  Mali-G71 MP2
RAM  3GB
ROM  32GB
samsung galaxy a30 camera
Kamera Duale 16MP+5MP ultra wide
Selfie  16MP
Bateria  Li-Ion 4000mAh battery life

Bli Online ne iBuy.al! – Samsung Galaxy A30 i Perdorur 2019

 

SKU: samsung galaxy A30 used black Kategori:
Pesha0.2 g/kg
brands

Samsung

color

Black

LLoji

Celular

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat