,

Tenxhere me presion HCX – Pressure Cooker Dyqan Online

HCX

Shpejtesi, shije dhe shendet

Diametri: 24 CM

Kapaciteti: 6 Litra

Ngjyra: Silver

Dizanj Modern

 

5,900L

Tenxhere me presion HCX – Pressure Cooker Dyqan Online

Tenxhere me induksion – Tenxhere me presion gatimi

Tenxhere elektrike me presion e cila ju mundeson pergatitjen e ushqimeve deri ne 3 here me shpejte se tenxheret e tjera te zakonshme.

Nje zgjidhje e shpejte dhe mjaft praktike per te gatuar vakte te shpejta dhe shume te shijshme. Ju nuk do te mundoheni aspak dhe me e rendesishmja nuk do te shpenzoni shume para.

Pavarsisht ushqimeve qe ju do te zgjidhni te gatuani dhe presionin qe duhet per to, ky kapak vakumi kujdeset per pergatitjen e ushqimeve tuaja me shpejt pa shperndare nxehtesine dhe aromen e gatimit ne te gjithe shtepine.

Perdorni me pak uje dhe me pak energji dhe merrni vaktet tuaja me shpejte.

Tenxhere  me presion të çelikut të pandryshkshëm do t’ju mundësojë të prodhoni ushqime të shëndetshme në një pjesë të kohës së marrë normalisht.

Gatimi i shpejtë në një minimum uji ruan vitaminat. Mishi ‘I ashpër’ është një gjë e së kaluarës.

Vaktet e plota mund të gatuhen në një tigan – vetëm një tigan për tu larë.

Bërë nga alumini i lëmuar me cilësi. I përshtatshëm për burimet e nxehtësisë me gaz, unazë rrezatuese, qeramike, halogjene dhe pllaka të forta.

Rezistente ndaj nxehtesise janë të durueshme dhe ne temperatura te larta.

Sipas ekspertëve ruajtja e ushqyesve tek ushqimet e gatuara me presion të lartë i atribuohet kohës së shkurtuar të gatimit.
Ekspertët thonë që përpara hapjes të prisni disa minuta deri sa avulli të ketë dalë plotësisht ndërkohë që në gatim duhet të përdorni sa më pak yndyrë.

tenxherja me presion është krijuar për ushqime qe nuk shkaktojnë probleme me tretjen duke ruajtur vlerat ushqyese.

Karakteristika

tenxhere gatimi me presion ibuy al

 • Super e shpejte
 • Ideale per te gjithe qe pelqejne te gatuajne por nuk kane kohe
 • Material rezistent dhe i forte
 • Diametri: 24 CM
 • Kapaciteti prej 6 litra lejon pergatitjen e ushqimeve te shendetshme per te gjithe familjen
 • Pergatisni vaktet tuaja deri ne 3 here me shpejte se ne tenxheret e zakonshme
 • Ruan vlerat e ushqimeve, vitaminat dhe mineralet
 • Cilesi e garantuar
 • E pershtatshme per sobat me induksion
 • Tenxhere gatimi me presion HCX

  Produkte te shumellojshme ne Ibuy.al! 

SKU: L-HCX Kategori: ,
Pesha0.4 g/kg
brands

HCX

color

Silver

Kapaciteti

6 Litra

Diametri

24 cm

LLoji

Tenxhere

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat