,

Termometer me infrared | Best thermometer for fever

Gjendje:

S’ka stok


Termometer i Certifikuar CE, FCC, RoHS.
-Lazer i integruar per matje precize me rreze infrared pa kontakt fizik.
-3 ngjyra ekran LCD me sfond në modalitetin e trupit.
-Ne 0.5 sekonda merret vlera e sakte e temperatures.
-Mund te masni temperaturen ne modalitetin grade Celcius, Farad.

4,900 L

S’ka stok

Termometer Dixhital me Infra te kuqe per femije dhe te rritur

 

Karakteristika

-Termometer i Certifikuar CE, FCC, RoHS.
Lazer i integruar per matje precize me rreze infrared pa kontakt fizik.
-3 ngjyra ekran LCD me sfond në modalitetin e trupit.
-Ne 0.5 sekonda merret vlera e sakte e temperatures.
-Mund te masni temperaturen ne modalitetin grade Celcius, Farad.
-Regjistron deri ne 50 matje ne memorjen e tij. 

 

Specifikime | Baby Thermometer Price 

Termometer
Materiali: ABS
Ngjyra: E bardhe me Blu
Distanca e matjes: 5-15cm ose 2-5.9inch
Koha e matjes: 0.5s
Memorja: 50 Regjistrime 

Perdorimi | 
  1. Matni temperaturen me nje termometer tradicional dhe do te merrni per shembull temperaturen 37.5°C.
  2. Matni temperaturen e te njejtin person, por tani duke perdorur termometrin Infrared dhe mbajeni 5-15cm larg ballit. Sigurohuni qe balli juaj te jete i paster pa fije floku apo ndonje pengese tjeter. Nese ju do te merrni rezultatin 37.5°C kjo do te thote qe konfigurimi i tij eshte bere si duhet. Nese ju merrni nje temperature me te ulet 36.4°C, diferenca eshte 37.5-36.4=1.1°C. Ju duhet te pershtasni temperaturen dhe te shtoni diferenen 1.1°C.  Per te pershtatur diferencen ju duhet te shtypni butonin SET, ne ekran do te shfaqet F1, shtypni butonat UP dhe DOWN per te pershtatur diferencen. Me pas shtypni butonin SET disa here derisa te fiket .
  3. Provoni te matni serish temperaturen per te testuar nese eshte konfiguruar saktesisht.

Porosit Online ne iBuy.al

SKU: G001TINF01 Kategori: ,
Pesha 0.2 kg

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat