Xiaomi MI 4C 2GB 16GB – SmartPhone Best Price Online

Xiaomi

SPECIFIKAT

Brandi: Xiaomi

Modeli: MI C4

Rrjeti: 4G

Ekrani: 5.0 inch

Rezolucioni: 1080 x 1920 pixel (FHD)

CPU: OHexa-core (4×1.4 GHz Cortex-A53 & 2×1.8 GHz Cortex-A57)

Xiaomi me Sistem Operativ: Android 5.1.1 (Lollipop), upgradable to 7.0 (Nougat); MIUI 10

Memoria: RAM: 2GB – ROM: 16GB

Kamera e pasme: 13MP LED flash, HD, Panorama

Kamera e perparme: 5MP (Selfie)

Bateria: 3080 mAh

Dimensionet: 69.6 mm x 138.1 mm x 7.8 mm

Pesha:132 gr

11,900L

Xiaomi MI 4C 2GB 16GB – SmartPhone Best Price Online

Xiaomi MI 4C 2GB 16GB – SmartPhone Best Price Online

Prodhuar nga kompania gjigande Xiaomi ne shtator 2015

Dizanj modern dhe inovativ, i lehte per tu mbajtur ne dore dhe i projektuar per te mos rreshkitur

Me sistem operativ Android 7.0 Nougat

Dimesione ideale:

69.6 mm x 138.1 mm x 7.8 mm (gjeresia x lartesia x thellesi) per nje peshe neto prej 132 g. Struktura e tij eshte e perbere nga nje larmi materialesh duke perfshire aliazh magnezi, polikarbonat etj

Ekrani 5.0 inch unksionon me teknologjine LCD IPS JDI Sharp per te treguar te gjitha llojet e fotove, lojerave video etj. Suporton nje rezolucion prej 1080 x 1920 pixel (FHD) per diagonalen e ekranit prej 5 inch Ekrani i Xiaomi Mi4c permban karakteristika si: kondensator, xhami me origjine nga corning, teknologji e petezimit te plote, njoftime te udhehequra, multi-prekje dhe rezistente ndaj gervishtjeve

I projektuar me nje procesor Qualcomm Snapdragon 808 MSM8992 dhe nje Quad-core 1.44 GHz Cortex-A53 + Dual-core 1.82 GHz Hexa-Core me nje shpejtesi oresh 1.8 GHz. Perdor nje procesor te arkitektures 64 Bit

I pajisur me kartelen grafike Qualcomm Adreno 418.

Memoria: 2GB RAM dhe 16 GB ROM e duhura per te per te ruajtur gjithcka ju deshironi qe nga  informacioni, fotot, kujtimet, skedaret dhe regjistrimet e ndryshme

Xiaomi Mi4c eshte i ndërtuar me nje kamera te pasme 13 Megapixel dhe nje lente me nje hapje te modelit F/ 2.0 Sony IMX258 dhe tipit CMOS dhe  blic LED te dyfishte

Kamera suporton: Fokusin automatik, zmadhim dixhital, zbulimin e fytyres, HDR, parametrat ISO, makro MODE, fokus manual, opsionin panoramik

Bateri super e fuqishme me kapacitet 3080 mAh, karikohet shpejt dhe zgjat me dite

SKU: H-XIAOMI-MI4C Kategori:
Pesha0.2 g/kg
brands

Xiaomi

color

Black

LLoji

Celular

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat