Xiaomi Redmi S2 Black 4GB 64GB – SmartPhone Bli Online

Xiaomi

Specifikat

Rrjeti:4G
Dimensionet: 160.7*77.3*8.1mm
Pesha:170g
Ekrani:5.99inch
Sistem operativ: Android8.1 (Oreo), upgradable to Android 9.0 (Pie); MIUI 10.3
CPU:Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
Kamera:12+5MP Dual-LED, panorama,HDR
Selfie:16MP
Bateria:3080mAh

19,900L

Xiaomi Redmi S2 Black 4GB 64GB – SmartPhone Bli Online

Xiaomi Redmi S2 Black 4GB 64GB – SmartPhone Bli Online

Prodhuar nga kompania gjigande Xiaomi ne maj 2018

Me sistem operativ Android 8.0 Oreo

Dimensionet ideale: 77.3 mm x 160.7 mm x 8.1 mm (gjeresia x lartesia x thellesi)

Pesha neto: 170 g

Ekrani 5.99 inch perfiton nga teknologjia LCD IPS per te treguar te gjitha imazhet, lojërat . Ky lloj i ekranit te ekranit propozon nje rezolute prej 720 x 1440px (HD +) per nje diagonale te 5.99 inch Te kuptosh zonen e perditshme te ekranit te Xiaomi RedmiS2 eshte e lehte. Ne vleresojme perqindjen e ekranit ne krahasim me madhesine e telefonit celular. Sa me e madhe te jete perqindja, aq me shume do te keni nje ekran te madh. Ky smartphone ka një raport ekrani/madhesie prej 74%.

Funksionon me nje procesor Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 dhe nje ARM Cortex-A53 Octa-Core me nje shpejtesi orari 2 GHz. Me procesor arkitekture 64 Bit

I pajisur me karten grafike Qualcomm Adreno 506

Perdorni hapesiren e gjere te memories per te ruajtur dokumentet, fotot, kujtimet, skedaret, dhe kenget tuaja te preferuara. Madje mund te integroni edhe memorie shtese permes pranise se nje SD SLOT

Me kamera te pasme 12 MegaPixel dhe nje lente me nje hapje prej modeli f / 2.2 Sony model IMX486 Exmor RS dhe tipi CMOS me blic LED te dyfishte

Tipi i baterise: Li-Polimer

Kapaciteti: 3080 mAh

SKU: H- Xiaomi-Redmi- S2 Kategori:
Pesha0.2 g/kg
brands

Xiaomi

LLoji

Celular

color

Black

Gjendja

Te reja

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat