, , ,

Krem Hidratues per Fytyren – Aloe Vera – Vitamine E

Te ndryshme

 • Lufton rrudhat dhe plakjen e lekures
 • Hidraton dhe zbut lekuren e thate si dhe largon irritimin dhe acarimin e saj
 • Ka ne permbajtje antioksidante te fuqishem dhe acide folik qe ndihmojne ne mbajtjen e lekures se ushqyer e te shendetshme
 • I pasur me vitamine E, fenole dhe acide fenolike

1,050L

Krem Hidratues per Fytyren – Aloe Vera- Vitamine E

Krem Hidratues per Fytyren me Aloe Vera. Kombinimi ideal i perberesve te vajit te marules, vitamines E, vajit te arganit dhe aloe veres i jep fytryres nje pamje rinore, elasticitet dhe vitalitet. Perberesit e kombinuar veprojne fuqishem me njeri tjetrin dhe hidratojne fytyren ne thellesi, duke i dhene shkelqim natyral dhe bardhesi.

Aloe Vera krem per fytyren – Hidratues krem hidratues per fytyren aloe vera bli online ne ibuy al

Formula e kremit të bukurisë kundër plakjes me cilësi të lartë, i cili perbehet me vajin Marula, Argan Oil, Aloe Vera & Vitamina E, është ideale për llojet e lëkurës së thatë deri në vaj, përfshirë lekure të dëmtuara nga dielli, promovon lëkurë të fortë dhe të ngushtë për një pamje rinore rrezatuese. Aloe Vera eshte nje nga bimet natyrale me te mira per perdorim te fytyres.

Aloe vera është një bimë e ngjashme me kaktus që rritet në rajone të shkreta në të gjithë botën. Gjethet e saj prodhojnë një xhel që është i pasur me vitamina A, C, E dhe B12.

Përdorimi i aloe vera në fytyrë ka përfitime sepse:

 • Vetitë e saj anti-inflamatore mund të zvogëlojnë dhimbjen, ënjtjen dhe dhimbjen e plagëve ose dëmtimeve.
 • Ajo mbështet prodhimin dhe lëshimin e kolagjenit
 • Mund të shpejtojë kohën e shërimit të plagëve dhe kufizon dhëmbjen
 • Zvogëlon kohën e shërimit të djegieve të shkallës së parë dhe të shkallës së dytë
 • Eshtë efektiv në trajtimin e infeksioneve kërpudhore dhe bakteriale
 • Aloe Vera ka një efekt antioksidues që mund të ndihmojë në riparimin e dëmtimit të diellit dhe të ngadalësojë procesin e plakjes së lëkurës
 • Mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të terapisë me rrezatim
 • Përmban 98% ujë, i cili ndihmon në hidratimin, zbutjen dhe hidratimin e lëkurës
 • Ndihmon për ta bërë lëkurën më fleksibël dhe të butë, sesa të ngurtë dhe lëkurë
 • Ka një efekt ftohës në skuqjet ose djegien nga dielli

Krem zbardhues per fytyren 

Shpesh here me kalimin e kohes dhe moshes na shfaqen njolla te ndryshme ne fytyre, ndodh ose nga dielli ose na mungesa e vitaminave qe lekura jone duhet ti kete per te qene ne gjendjen e saj me te mire. Vitamina E eshte nje nga vitaminat qe perdoret ne cdo krem zbardhues per fytyren dhe krem hidratues per fytyren qe ne po ju ofrojme e ka perberes Vitaminen E

Vitamina E, është bërë një element kryesor në çdo arsenal vitaminash. Pavarësisht qoftë nga konsumimi ose aplikimi i vendit, kjo vitaminë e pasur me antioksidant ka shumë përfitime shëndetësore. I njohur për ndihmën në shërimin e lëkurës, zbardhimin e saj dhe zvogëlimin e shfaqjes së plagëve, vitamina E gjithashtu mund të ndihmojë në hidratimin e lëkurës së plasaritur dhe të thatë. Kjo është pikërisht arsyeja pse ne e kemi përfshirë atë si një përbërës kryesor në kaq shumë prej produkteve tona natyrale të kujdesit për lëkurën dhe trupin.

A e dini se Vitamina E rrit efektet e dobishme të vitaminave të lëkurës, si vitamina C? Kërkimet tregojnë se këto çifte punojnë së bashku për të mbrojtur lëkurën nga dëmtimet e diellit.

 • Përfitimet e lëkurës së vitaminës E:
 • Redukton shfaqjen e linjave të imëta dhe rrudhave
 • Shëron
 • Qetëson
 • Hidraton

krem per fytyren anti rrudhe bli online ne ibuy alKrem per lekure te thate – Argan Oil Hidratues per fytyren 

Nese keni nje lekure te thate, te irrituar dhe pa shkelqim atehere krem hidratues per fytyren do e ndryshoje menjehere kete problem te lekures suaj. Nje nga perbersit e tij kryesor eshte Vaji i Arganit i cili perdoret per mirembajtjen e lekures.

Vaji i arganit siguron një burim të mirë të acideve yndyrore linoleike dhe oleike, dy yndyrna të njohura për mbështetjen e shëndetit të mirë. Gjithashtu krenohet me nivele të larta të vitaminës E.
2. Ka veti antioksiduese dhe anti-inflamatore
Përbërjet e ndryshme fenolike në vajin e arganit ka të ngjarë të jenë përgjegjëse për shumicën e kapaciteteve të tij antioksidues dhe anti-inflamator. Gjithashtu perberja e aloe veres e bene akoma dhe me ideal kete krem per ata qe kane nje lekure te thate dhe e  ndihmon ne rigjenerimin e lekures dhe hidratimin e saj

Vaji i arganit është i pasur me vitaminë E, ose tokoferol, një vitaminë e tretshme në yndyrë që shërben si një antioksidant i fuqishëm për të zvogëluar efektet e dëmshme të radikalëve të lirë.

Krem kunder rrudhave 

Gjithashtu nje veti tjeter e vajit te arganit eshte fuqia e tij e rradhe anti rrudhe qe vjen natyralisht nga mosha.

Argani ndryshe njihet edhe si lengu i arte. Vaji i arganit eshte i pasur me antioksidante te quajtur polifenole, të cilat mund te luftojnë efektet e plakjes. Dermatologet thone se acidet yndyrore Omega-3 te vajit te arganit, nxisin rritjen e kolagjenit.

Vitamina E per nje kohe te gjate eshte perdorur në kozmetike per prodhimin e kremrave qe luftojne rrudhat dhe shenjat tjera qe tregojne plakjen. Si antioksidant i fuqishem, vitamina E ndihmon ne riparimin e demeve që oksidimi i shkakton qelizave të trupit, dhe ndihmon luften kundër rrudhave.

Vaji i Marules, i prodhuar nga fruti i pemes se Marules ne Afriken e Jugut, pasuron dhe hidraton lekuren. Plot me acide yndyrore, ai thithet shpejt dhe nuk e le fytyren te yndyrshme.

Të gjitha keto ne nje produkt te vetem. Me një here pasi ta perdorni javen e pare do te vereni ndryshimin ne lekuren tuaj në një kohe kaq te shkurter.

Per nje lekure më të hidratuar, pa shenja, te lemuar dhe te shendetshme  Ky krem hidratues per fytyren eshte kremi ideal per ju. Do të ndiheni aq mire me lekuren tuaj sa asnjehere me pare. Për t pare kete perfundim mahnites mjafton te porosisni ne ibuy.al

Do te jete nje nga investimet me te mira qe ju keni bere.

Udhëzimet: Aplikojeni ne lëkurën tuaj e pastruar, qafën dhe / ose trupin në mëngjes dhe / ose në mbrëmje.

Specifikat:krem hidratues per fytyren bli online ne ibuy al
 • Lufton rrudhat dhe plakjen e lekures
 • Hidraton dhe zbut lekuren e thate si dhe largon irritimin dhe acarimin e saj
 • Ka ne permbajtje antioksidante te fuqishem dhe acide folik qe ndihmojne ne mbajtjen e lekures se ushqyer e te shendetshme
 • I pasur me vitamine E, fenole dhe acide fenolike
 • Për lëkurë te thate
 • Per lekure te yndyrshme.
 • Ndihmon ne rigjenerimin e lekures suaj
 • Per nje lekure te lemuar e te shendetshme.

Porosit Online ne iBuy.al

SKU: Krem Hidratues per Fytyren-Aloe Vera-Vitamine E-Argan Oil Kategori: , , ,
Pesha0.2 g/kg
LLoji

Krem

brands

Te ndryshme

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

WhatsApp chat