-52%
,

Maske mbrojtese kunder Covid19 – 50 cope – Disposable Mask

Te ndryshme

  • Ideale per ruajtjen nga viruset edhe bakteret.
  • Mban te sigurt shendetin tuaj.
  • Per perdorim personal edhe profesional.
  • Nuk veshtiresojne frymarrjen.

1,190L 2,490L

MASKE MBROJTESE KUNDER COVID 19 | 50 COPE

Maske antibakteriale për të mbrojtur veten dhe shendetin e të afermve.

Virusi Covid 19 tashme eshte bere shume normal ne jeten tone te perditshme dhe duket sikur nuk do te zhduket per nje kohe shume te gjate.

Nuk eshte normale vetem fakti qe ne te harrojme te vetembrohemi edhe te kujdesemi edhe per ata qe na rrethojne duke marre te gjitha masat mbrojtese dhe vendosur maske.surgical mask bli online ibuy al

Maske mbrojtese nuk duhet te mungoje kurrsesi, madje ajo tashme mund te thuhet qe eshte bere nje aksesor i pandashem.

Me te cilen ju duhet të jeni te pajisur per te qene më të sigurt per shendetin tuaj.

MASKA MBROJTESE BLI ONLINE 

Maska mbrojtese  parandalon te gjithe ndotesit te cilet ndodhen ne ajer po ne nuk jemi ne gjendje qe t’i shohimme sy te lire.

Ajo ka per qellim te ndaloje trasmetimin e sekrecioneve te frymemarrjes, peshtymes edhe sekrecioneve te hundes nga nje person tek tjetri.

Ajo permban tre shtresa ne menyre qe te siguroje mbrojtjen absolute tuajen por edhe te atyre qe jane afer jush.

Pëlhura e brendshme  e  tyre  lejon qarkullimin e ajrit edhe brneda maskes keshtu qe ju nuk do te hasni asnje veshtiresi ne frymemarrje.

Kjo maske ka gjithashtu edhe nje shtrese tjeter e cila perdoret si filter ose me sakte ka funksionin e tij dhe nje pelhure te jashtme hidrofobemask kunder virusit porosi online ibuy al

Maske shume praktike ne perdorim pasi ju mund ta hiqni edhe ta vendosni me nje lehtesi te jashtezakonshme.

Per te qene sa me te ruajtura ju duhet të perdorni maske te re. Hidheni nese kuptoni qe eshte kontaminuar maska e vjeter.

Anti Covid Mask – Mbroni shendetin tuaj

Tani ne kemi vendosur si kërkimet ashtu e rekomandojne   përdorimi i materialit me cilesi të lartë. 

Projektimi tre-dimensional, mund të filtrojë në mënyrë efektive të gjitha llojet e substancave toksike në ajër.

Copa e fytyrës është bërë me pëlhurë jo të endur me efikasitet të lartë polipropileni. 

Ventilim i mirë dhe mund të filtrojë grimcat toksike. Ruan nxehtësinë dhe është i papërshkueshëm nga uji. 

Cilësi e butë dhe veshje e rehatshme.

Pengon transmetimin e viruse apo baktereve te nbdryshme nga nje person tek tjetri.

Ideale per ambiente te mbyllura, me grumbull te madh njerezish dhe rrezik te larte etj.

Nuk pengojne frymarrjen.

Jane shume te lehta ne peshe edhe nuk shkaktojne bezdisje.

Maske kirurgjikale – Nga çfarë është bërë?

Një maskë kirurgjikale është bërë nga tre shtresa: një shtresë filtri e bërë nga një polimer i shkrirë, më së shpeshti polipropileni i vendosur midis dy shtresave të pëlhurave jo të endura.

Materiali i shkrirë në shkrirje është materiali që nuk lejon që mikrobet të dalin nga maska.

Një shirit hundor i brendshëm me një kufi të lartë dhe të rregullueshëm përmirëson shumë cilësinë e përshtatjes në fytyrë dhe për këtë arsye efektivitetin e maskës.

Përveç kësaj, ndihmon në zvogëlimin e mjegullës në syze.

Kush duhet të mbajë një maskë kirurgjikale?

Një pacient mbartës duhet të mbajë një maskë kirurgjikale sa më shpejt që dyshohet për ngjitje, sepse maska ​​parandalon që pacienti të kontaminojë  mjedisin e tij.

Nëse vishet nga mjeku, maska ​​kirurgjikale mbron pacientin dhe mjedisin e tij / saj (ajrin, sipërfaqet, pajisjet, vendin kirurgjikal).surgical mask shop online ibuy al

Një maskë kirurgjikale gjithashtu mund të mbrojë mbajtësin  të jeni të kyçur nga rreziku i spërkatjeve të lëngjeve biologjike.

Në këtë rast, maska ​​kirurgjikale duhet të ketë një shtresë të papërshkueshme nga uji. Mund të jetë e pajisur edhe me një vizore për të mbrojtur sytë.

Maske kirurgjikale me nanoteknologji 

Nanoteknologjia në prodhimin e maskave kirurgjikale.

Nanopjesëzat përdoren gjerësisht për vetitë e tyre të reja në fusha të ndryshme të shkencës dhe teknologjisë.

Në situatën aktuale të pandemisë, shkencëtarët kanë adoptuar këtë teknologji për të prodhuar maskat më efikase.

Studiuesit në vitin 2013 kanë përdorur një teknologji të re elektrospinuese në prodhimin e membranave nanofibër. Këto membrana nanofibër  e ruajtura tek llogaritë janë krijuar për të pasur veti të ndryshme rregulluese.

Te tilla si diametri i fibrave, raporti i porozitetit dhe shumë faktorë të tjerë mikrostrukturorë që mund të përdoren për të prodhuar maska fytyre me cilësi të lartë.

Studiuesit në Egjipt kanë zhvilluar maska për fytyrën duke përdorur nanoteknologji me ndihmën e përbërësve të mëposhtëm.

Acid polilaktik

Ky material transparent polimer rrjedh nga niseshteja dhe karbohidratet. Ka elasticitet të lartë dhe është i biodegradueshëm.

Studiuesit zbuluan se membranat e acidit polilaktik elektrospun kanë perspektivë të lartë për prodhimin e filtrave efikasë në izolimin e ndotësve të mjedisit, të tilla si grimcat nën mikron të shpërndara në ajër.

Pavarësisht nga aplikimet e saj të ndryshme biomjekësore (protezat e implanteve, katetrat, skelat e indeve, etj.), Këto membrana polilaktike janë të brishta.

Prandaj, aplikimi i presionit të shpeshtë gjatë përdorimit të tyre mund të prodhojë çarje që do t’i bënin ato të përshkueshme nga grimcat virale.

Sidoqoftë, kjo pengesë mekanike mund të rregullohet duke përdorur nanopjesëza të tjera mbështetëse që mund të japin forcë mekanike, veti antimikrobiale dhe antivirale, të cilat janë të rëndësishme për t’i bërë maskat e fytyrës efektive në situatën aktuale të pandemisë.

Nanopjesët e oksidit të bakrit

Këto nano grimca kanë shumë zbatime biomjekësore, për shembull, kontrollin e infeksionit, pasi ato mund të pengojnë rritjen e mikroorganizmave (kërpudhave, baktereve) dhe viruseve.

Eshte raportuar gjithashtu se SARS-CoV-2 ka qëndrueshmëri më të ulët në sipërfaqen metalike të bakrit sesa materialet e tjera, të tilla si çeliku plastik ose inox.

Prandaj, integrimi i nano-grimcave të oksidit të bakrit në një sistem filtrimi polimer nanofibro do të parandalonte ndjeshëm aderimin mikrobial në membranë.

Nanopjesët e oksidit të grafenit

Këto nano grimca kanë veti të jashtëzakonshme, të tilla si rezistencë e lartë, përçueshmëri elektrike superiore, biokompatibilitet dhe aktivitet antiviral dhe antibakterial.

Nanopjesëza të tilla mund të përdoren në prodhimin e maskave.

Acetat i celulozës

Ky është një polimer gjysmë sintetik i marrë nga celuloza. Përdoret në ultrafiltrim për shkak të biokompatibilitetit, selektivitetit të lartë dhe kostos së ulët.

Përdoret gjithashtu në veshje mbrojtëse, inxhinieri indesh dhe aplikime nanokompozite.

Me ndihmën e përbërësve të lartpërmendur, studiuesit në Egjipt kanë hartuar një maskë të re të filtrit të aparatit të frymëmarrjes kundër SARS-CoV-2

anti pollution mask porosi online ibuy al

Kjo maskë bazohet në një copë filtri të disponueshme të përbërë nga nanofibra të endura që përmbajnë shumë shtresa të

a) nanopjesëzave të oksidit të bakrit, nanopjesëzave të oksidit të grafenit dhe acidit pollaktik

b) nanopjesive të oksidit të bakrit, nanopjesëzave të oksidit të bakrit dhe acetatit të celulozës, me ndihmën e teknologji electrospun dhe ultrasonication me fuqi të lartë.

Këto maska fytyre janë të ripërdorshme, d.m.th., mund të lahen në ujë dhe mund të sterilizohen duke përdorur një llambë ultraviolet.

 

SPECIFIKAT – MASKE COVIDmachimpex disposable respirators ibuy al

Maske mbrojtese kunder Covid 19.

Shume funksionale ne perdorim. 

Ngjyra bojeqielli. 

Madhësia : 17,3 × 9,5 cm cm

Sasia : 50 maska

Nuk e irritojne lekuren apo te krijojne alergji te ndryshme.

Maske  me 3 shtresa.

Paketimi permban 50 cope maska kirurgjikale

 


Bli Online ne Dyqanin me te madh tregtar – iBuy.al

SKU: maske-mbrojtese Kategori: ,
Pesha0.4 g/kg
color

Blue

LLoji

Maska kunder Covid 19

brands

Te ndryshme

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

Mund t'ju pëlqejnë edhe…

WhatsApp chat