,

Radio marres-Baofeng

Baofeng

Radio

Dizajn modern dhe elegant

Bateri me kapacitet 1500 mAh

Siguron 7-9 ore perdorim te vazhdueshem

3,900L

RADIO MARRES-BAOFENG

Radio Baofeng UV-5R eshte nje marres kompakt qe siguron 4 vat ne intervalin e frekuences 136-174 MHz dhe 400-480MHz.kompakt, ekonomik qe perfshin nje brez special te marrjes VHF nga 65 – 108 MHz.

Hapat e zgjedhshëm të frekuences perfshijne: 2.5, 5, 6.25, 10, 12.5 dhe 25 kHz.

Fuqia RF mund te zgjidhet me 4 ose 1 vat. , antene leksibel, , pershtates AC (8,4V 600ma) dhe sirtar mbushjeje .

Kesaj radio i nevojitet  kabell  programues PC03 FTDI.

Permireson zhurmen e nderrimit te marresit AGV kur forca e sinjalit ndryshon .Radio marres Baofeng

Cipi i marresit i moduluar nga frekuenca:RDA5802N ka nje procesor te fuqishem audio dixhital me fuqi te ulet, gje qe e ben ate te kete cilesine me optimale te zerit.

BaoFeng UV-5R mund te  dergoje edhe tone DTMF.

Ju mund ta programoni BaoFeng UV-5R tuaj saktesisht si e deshironi.

Ekzistojnë 128 kanale memorie të programueshme.

Mund te shtoni ose hiqni kanale nga lista e skanimit duke perdorur programin kompjuterik falas.

Radioja ka 2 nivele te energjise maksimumi 5 vat , duke ju lejuar te zgjidhni sa larg mund te komunikoni.

Ju mund te vendosni kufijte e VFO-se duke perdorur programin CHIRP.

Ju mund ta programoni lehtesisht nga nje kompjuter per te  konfiguruar radion per funksionim sa me te sakte sipas nevojave tuaja.

SPECIFIKA

Cilesimet e energjise se larte dhe te ulet  : 4W / 1W 

Diapazoni i frekuences: 65-108 MHz

VHF: 136-174 MHz (Rx / Tx). UHF: 400-520 MHz (Rx / Tx)

Bateria 1500mA


Nje game e gjere produktesh ne Ibuy al –  Dyqani juaj online

 

 

 

 

SKU: Radio-marres-baofeng Kategori: ,
Pesha0.2 g/kg
brands

Baofeng

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

Mund t'ju pëlqejnë edhe…

WhatsApp chat