Jastek ortopedik per qafen – Comfort Memory Pillow


 • Madhesia e jastekut 47 x 33 x 14cm.
 • Ideau per femrat edhe meshkujt.
 • Permireson gjumin dhe qendrimin drejt e trupit.
 • Redukton dhimbjet muskulare ne shpinë, qafë dhe shpatulla.
 • Ngjyre e bardhe.

1,890L

JASTEK ORTOPEDIK PER QAFEN

Jastëk ortopedik per qafen Comfort Memory Pillow eshte ideaur per te siguruar mbeshtetjen e qafes, kokes dhe shpatullave.

Ai ndihmon ne permiresimin e gjumit, redukton dhimbjet muskulare edhe ndihmon ne qendrimin drejt te trupit tuaj.

JASTEK PER UDHETIM – ORTOPEDIK

Ky jastek pershtatet ne menyre pefekte me temperaturen e trupit dhe peshen e tuaj.

Nuk do te levizni me gjate nates edhe as nuk do te pesoni rrotullime qe here pas here ju mundojne me gjumin, pasi me kete jastek do te keni pothuajse te njejtin pozicon gjithe kohes. Jasteku eshte per dhimbjet e kokes, tendosjet e qafes dhe pagjumesine. Te gjitha keto në një jastëk te vetëm. Për një gjumë të rehatshem.

Jasteku merr formen e konturit tuaj duke e siguruar akoma edhe me shume meshtetjen e qafes, shpatullave edhe kokes.

Shpetoni nga sikletet e dhimbjeve muskulare vetem duke bere kete jastek tuajin.

Per nje gjume perallor 

Per te gjithe perosnat qe nuk bejne nje gjume te rehatshem!

Keni probleme me gjumin, me dhimbjet e qafes apo keni shpatulla te tendosura dhe kjo gje j’u mundon shpeshhere? Me Jastek Ortopedik keto probleme do te zhduken pergjithmone nga jeta juaj.

Per të mos levizur me gjate nates edhe as nuk do te pesoni rrotullime qe here pas here ju mundojne me gjumin, pasi me kete jastek do te keni pothuajse te njejtin pozicon gjithe kohes.Jasteku merr formen e konturit tuaj duke e siguruar akoma edhe me shume meshtetjen e qafes, shpatullave edhe kokes. Gjithashtu mund te perdoret edhe si jastek per beba, gjumi do te kthehet ne hobi ne jeten e tyre.

Nje nga jasteket me te kerkuar, ne nje periudhe te gjate 2 vjeçare.

Per më shumë rehati gjatë nates.

Mos u ndjeni me keq me veten nëse jeni nje person qe gerhisni. Sepse nje tjeter funksion qe ka Jastek ortopedik eshte ndihma qe ai do ju jap për të ndaluar gërhitjen.Jasteku është shumë i rehatshem dhe i bute.

Shpetoni nga sikletet e dhimbjeve muskulare vetem duke bere kete jastek tuajin. Mos lejoni më qe pagjumsia te ndikoje ne produktivitetin tuaj gjate dites ose ne pune.

Provoni një jastëk të rehatshem dhe mahnites.

Nuk ka tjeter produkt me te cilin ju do ta nderroni Jastek Ortopedik nese provoni te flini nje here ne te. Provoni te beni nje gjume më rehat se cdo here tjeter. Material të butë.

Perberja e tij, eshte arsyeja pse e bene kaq te vecante kete jastek. Jasteku eshte i perbere nga pambuk i dendur. Vjen me nje dizajn unik vec per ju ne iBuy.al

Rendesia e gjumit ne jeten e njeriut

Gjumi është baza kryesore e mirëqenies sonë. Nëse ne arrijme te flemë të paktën 7 orë, atëherë hedhim hapa shume të rëndësishëm drejt shëndetit optimal.

Mungesa e gjumit ka një ndikim të fortë e negativ jo vetëm në humor por edhe ne aftësine për tu përqendruar në punët e përditshme apo ne nje problem qe mund t’ju dali gjate dites dhe t’ju duhet ta zgjidhni.

Ndikimi i pare i pagjumesise vërehet në ushqimet që konsumojmë dhe sasinë e tyre.Duke qene se hormonet e trupit rregullohet gjatë gjumit, në mungesë të tij, hormone e ushqimit çoroditen shume thjeshte dhe shpesh.Si rrjedhojë, ndjesia e urisë ne keto dite shtohet pertej çdo imagjinate.Nuk është rastësi që kur nuk kemi bere nje gjume te mire dhe te qete, na hahet më shumë.

Gjumi është i rëndësishëm sepse i jep kohë trupit dhe trurit te marre energjite qe ka humbur gjate dites.

Gjatë fazës së gjumit të thellë, trupi kategorizon informacionet më të rendesishme per ne dhe i sistemon ato në kujtesen tone afatgjate.Nëse kjo fazë e gjumit zgjat më pak, atëherë memoria juaj afatgjatesi pasoje do te jete e dobet.

Gjithashtu pagjumesia ju bene te ndiheni nervoz dhe ju mbush plot energji negative gjate dites.

Nese flini më pak se shtate orë atëherë ju do të përballeni me shtim në peshe, diabet, tension të lartë gjaku dhe shpeshhere me depresion.Per më teper, do të përjetoni dhimbje trupi, sistem të dobët imunitar dhe performancë të dobët në punë.

Gjumi i mirë dhe komod duhet të jetë pjesë e prioriteteve tuaja të mireqenies ne jeten e perditshme.

Per ti evituar te gjitha keto ne ju sjellim Jastek Ortopedik per qafen.

Specifikat

jastek pillow gjume komod bli online iBuy al

 • Permasat :  47 x 33 x 14cm.
 • I përshtatshëm për te gjithe.
 • Ndihmon për të ndaluar gërhitjen.
 • Ndihmë e dobishme për të sëmurët nga pagjumësia.
 • Zhduk pikat e dhimbshme të presionit.
 • Zbut dhimbjet e shpinës, qafës dhe shpatullave.
 • E përkryer për të gjitha pozicionet e gjumit.

Bli Online ne iBuy.al dhe perfito cilesine me te mire me cmimin me te lire ne treg.

SKU: K-200720-053 Kategori:
Pesha1 g/kg
color

E bardhe

LLoji

jastek

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

Mund t'ju pëlqejnë edhe…

WhatsApp chat