,

Korigjues per shpinen dhe qafen – Korse per shpinen

Te ndryshme

 • Ju ndihmon te mbani trupin drejte dhe t’ju permiresoje qarkullimin e gjakut.
 • Fillon vibrimet e tij nese kaloni kendin 25 grade.
 • Redukton cdo dhimbje muskulare.
 • I perbere nga rripa te dyfishte ne forme llastiku.
 • Punon me bateri dhe vihet ne funksion me ane te butonit

990L

KORIGJUES PER SHPINEN DHE QAFEN – KORSE PER SHPINEN

Korigjues per shpinen dhe qafen “Smart Sensor Corrector” – korse per shpinen qe ju vjen ne ndihme per nje qendrim, shpine te drejte.

Korse per shpinen per shpinen qe ndihmon ne reduktim te dhimbjeve muskulore pervec qafes edhe shpines ndikon edhe ne shpatullat tuaja .

Rrip per shpinen i cili ju ndihmon te keni nje trup te shendetshem dhe mos te kompleksoheni me veten tuaj me dhimbjet e shpines dhe qendrimin e gabuar.

korrigjues shpine qafe ul dhimbjet muskulore bli online dyqan taxi

Eliminon dhimbjet muskulore, te shpines dhe shpatullave ne shtyllen kurrizore.

Te cilat ju mbajne te ngurte dhe ju bejne te mos jeni komod per shkak te dhimbjeve qe perjetoni.

I pershtatshem per meshkuj dhe femra dhe per të gjitha moshat per tu perdorur.

KORSE PER SHPINEN

Korigjuesi per shpinen dhe qafen  do te behet nje lloj “manuali” per ju sepse fal tij ju do te mesoni zakone te reja qendrimi dhe te ecuri.

Korse per shpinen qe i jep trupit tuaj pikerisht ate qe i duhet.

Fale tij ju do te ndiheni me te lehte ne levizje, me te clodhur dhe te pranueshem me veten tuaj.

Ky produkt eshte iduaur nga materiali i najlonit qe ne menyre qe te ofroje elasticitet.

Gjithashtu ju mund ta vishni ate edhe poshte rrobave pa e kuptuar qe e keni te veshur dhe pa ju bezdisur.

Kushtet e përdorimit jane teper te lehta per t’u arritur dhe mund të bëni aktivitete fizike pa asnje problem.

Korrigjuesi ka modelin më të fundit induktiv, ai do t’ju lejojë të rregulloni sjelljen e saktë përmes rikujtuesit të dridhjeve, në vend të përmbajtjes së rripit tradicional të korrigjimit.

Përdor një bateri litiumi polimer 500 mAh dhe mund të përdoret për rreth 15 ditë pas 2 orësh karikim, është e lehtë të karikosh duke lidhur kabllon USB.

KORSE PER DREJTIMIN E SHPINES

Në një kohe  ku punët e zyrës janë një normë, vuajtja nga dhimbja e shpinës dhe qafës është dukuri shumë e zakonshme.

Ju mund të përdorni korrigjuesin smart sensor që ndihmon në lehtësimin e dhimbjes dhe trajnimin e muskujve tuaj të shpinës për të mbështetur shtyllën kurrizore.smart posture corrector online ibuy al

Korrigjuesit tradicionalë  mbështeten në shiritat që mbajnë trupin tuaj në një pozicion të veçantë në mënyrë që të ndryshojnë sjelljen tuaj.

Por, SmartBack – Korrigjuesi i Qëndrimit të Rregullueshëm  po ndryshon formën tradicionale sepse përdor teknologji efektive elektronike si dhe rripa mbështetës.

Ndryshe nga korrigjuesit e tjerë, ky Korrigjues  kombinon teknologjinë e sensorit që ju paralajmëron kur jeni duke u përkulur.

Me rripa fizikë që mbajnë trupin tuaj në një qëndrim të mirë.

Korrigjuesi i  shpines është jashtëzakonisht efektiv sepse ndihmon në mbështetjen e shpinës tuaj në një pozicion të mirë. Dridhet për t’ju kujtuar kur zbulon se po prekni.

Ai zbulon sjelljen e keqe duke matur sa i keni shpatullat  për të siguruar që është i saktë.

Duke kombinuar të dyja këto teknika, Korrigjuesi i Qëndrimit SmartBack thuhet se përmirëson qëndrimin tuaj në 30 ditë ose më pak.

KORSE PER SHTYLLEN KURRIZORE

Përkundër faktit se karakteristika më e rëndësishme është sensori i qëndrimit, ky korrigjues i qëndrimit është projektuar të jetë jashtëzakonisht i rehatshëm.adjustable posture corrector with sensor online ibuy al

Megjithëse nuk duhet të vishen gjatë gjithë kohës, do të vini re se dizajni i mbushur qëndron i qetë në trupin tuaj, duke siguruar një ndjesi të butë dhe të qetë.

Sa i përket madhësisë,  vjen ne madhesi  që është krijuar për t’iu përshtatur shumicës dhe llojeve të trupit.

I përshtatshëm për burra dhe gra, por mos harroni gjithmonë të konsultoheni me një mjek para se të filloni të përdorni pajisjen tuaj për korrigjimin e sjelljes.

Gjëja e parë që do të vini re kur provoni Korrigjuesin e Qëndrimit është fakti që është jashtëzakonisht i rehatshëm.

Ajo mban qëndrimin tuaj pa ushtruar shumë presion mbi muskujt tuaj ose duke gërmuar në lëkurën tuaj
ndërsa sensori ju lajmëron kur duhet të korrigjoni sjelljen tuaj.

Një nga arsyet pse ky korrigjues i qëndrimit është kaq i rehatshëm është se është krijuar nga një person që vuan nga dhimbja e shpinës.

Per nje posture më të rregullt dhe pa dhimbje

Korigjues shpine qe vepron me ane te vibrimeve, te cilat i fillon pasi ka aktivizuar alarmin kur ju jeni perkulur me shume se kendi 25 grade.

Ne kete menyre paisja ju tregon se cili eshte qendrimi qe duhet te mbani perhere. Korigjues i shpine dhe qafe eshte gjithashtu per personat qe vuajne nga dhimbjet e shpinës.

Vibruesi i jep rezultatet e punes se tij ne trupin tuaj vetem pas 3 javesh qe ju keni filluar ta perdorni ate.

Korigjues i shpinës dhe qafes eshte i pershtatshem per te gjitha moshat dhe mund te perdoret edhe nga femijet edhe te rriturit.

Funksionon me ane te nje butoni, i cili nese paisja ka marre karikimin e plote fillon vibrimet ne te.

Korigjues shpine i cili punon me bateri e cila duhet te karikohet 2 ore ne dite qe te japi funksionin e saj pasi te jete furnizuar me karikim te plote.

Korigjues per shpinen dhe qafen te femijet korigjues per shpinen dhe qafen te femijet bli online ne ibuy al

Shpeshhere femijet tane kane shume probleme ne te qendruarit sic duhet kur jane duke shkruar e duke bere detyrat.

Ose kur jane duke shijuar  kukullat e tyre te preferuara perfundojne duke gjetur menyren me te papershtatshme per t’u ulur.

Dhe ndodh qe shume shpesh ju te shkoni te fizioterapisti qe te mundeni ta rregulloni kete problem, i cili eshte perhapur tej mase kohet e fundit.

Me korigjues per shpinen dhe qafen ky nuk do te jete me nje problem i cili do ju shqetesoje ne vazhdim.

Duke e blere kete produkt ideal per ju dhe per femijet tuaj jeni duke invesuar gjithashtu ne shpinen dhe ecjen qe femija juaj do te kete ne te ardhmen.

Pasi te provoni rehatin qe do te ndjeni ju dhe te vegjlit tuaj, dhe kur te shihni rezultatin e ketij produkti do e kuptoni qe keni bere nje investim qe me siguri duhet te ishte bere me pare.

Kombinimi i Korigjuesit me ushtrime per shpinen

Që të arrini rezultate maksimale dhe afatgjate ne j’u rekomandojme qe pervec mbajtjes se Korigjues per shpinen dhe qafen ju ta shoqeroni edhe me disa ushtrime fizike. te cilat, jane te thjeshta dhe te shpejta.

Në këtë menyre nuk do ju lodhin apo t’ju japin dhimbje, nuk do ju marin kohe. Mjafton të përdoren perdite per 5 -10 minuta ne cilendo pjese te dites qe deshironi.

Nje nga ushtrimet me te perhapura, praktike dhe qe do te merrni rezultate quhet ” Partial crunches”.

Për ta kryer kete ushtrim duhet te ndiqni keto hapa:

KORIGJUES SHPINE

Hapat:

Shtrihuni me gjunjë të përkulur dhe këmbët të sheshta në dysheme. Kryqëzoni krahët mbi gjoks ose vendosni duart pas qafës. Shtrëngoni muskujt e stomakut dhe ngrini shpatullat nga dyshemeja.

Merni frymë thelle ndërsa ngrini shpatullat. Mos u çoni me bërrylat ose mos përdorni krahet për të tërhequr qafën nga dyshemeja.

Mbajeni për një sekondë, pastaj ngadalë uleni poshtë. Përsëriteni 8 deri 12 herë. Forma e duhur parandalon stresin e tepërt në shpinë të ulët. Këmbët, bishtin e këmbës dhe shpinën e poshtme duhet të qëndrojnë në kontakt me dyshekun në çdo kohë.

Korrigjues per shpatulla

korse per shpinen bli online ne ibuy al

Korrigjuesi vepron ne saje te vibrimeve, qe sa here personi te perkulet me shume se kendi 25 grade, ai aktivizon alarmin vibrues per t’i kujtuar atij qendrimin qe duhet te mbaje.

Nese ju e mbani vibruesin me shume se 2 ore ne dite  do te shihni rezutate fantastike brenda 3 javesh, qofte edhe me vete menyren se si duhet te qendroni duke e ndihmuar vete-veten tuaj.

Kjo korse mund te perdoret jo vetem nga femijet por edhe te rriturit.

Vihet ne funskionon vetem me nje buton edhe eshte shume e lehte per t’u perdorur.

Pershtatet shume mire me formen e trupit si tek te rriturit dhe tek femijet.

Korseja punon me bateri e cila duhet te karikohet 2 ore ne dite qe te japi funksionin e saj.

SPECIFIKAT

 • Korigjues shpine
 • Kapaciteti i baterisë se korrogjuesit: 500mAH
 • Redukton cdo dhimbje muskulare.
 • I perbere nga rripa te dyfishte ne forme llastiku.
 • Punon me bateri dhe vihet ne funksion me ane te butonit
 • Fuqia: 0.4Watt
 • Koha e karikimit te paisjes: 2 orë
 • Tensioni: 5Volt
 • Materiali: ABS + Rrip najloni elastik
 • Fuqia e vlerësuar: 0.4W
 • Madhësia e paketimit: 17cm x 14cm x 4,5 cm / 6,69 in x 5,51 in x 1,77 in

Bli mire dhe lire ne iBuy.al 

SKU: K-200720-030 Kategori: ,
Pesha0.4 g/kg
LLoji

Korigjues shpine edhe qafe

color

White

brands

Te ndryshme

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

Mund t'ju pëlqejnë edhe…

WhatsApp chat