,

Ampula me qumesht blete dhe ginseng – Ginseng Royal Jelly

Te ndryshme

1,750L

AMPULA ME QUMESHT BLETE & GINSENG

Ginseng Royal Jelly – Ampula me qumesht blete dhe ginseng

Ginseng eshte nje nga bimet me vlera te medha per shendetin me origjine nga vendet aziatike. Ndryshe quhet “Bima e Perjetesise”.

Gezon vlera te medha sidomos per sistemin imunitar, tonifikimin e organizmit dhe shtimin e rezistences fizike. Gjithashtu dhe per rritjen e aktivitetit te melcise dhe rigjenerimin e saj. Nje nder stimuluesit me te forte ne sistemin imunitar.

Qumeshti i bletes përmban te gjithe aminoacidet esenciale per njeriun, ezima dhe derivatet e tyre. Ai permban sheqer te llojit fruktoze dhe glukoze, kalium, kalcium, natrium, zink, hekur, baker dhe mangan. Vitaminat B1, B2, B5, B6, H, acid folik, progesteron, estrogjen, testosteron, etj.

Efektet e tij | 

 •  Forcon sistemin imunitar.
 • Eshte analgjezik per dhimbjet e kokes.
 • Tonik.
 • Permireson libidon.
 •  Permireson shendetin riprodhues tek meshkujt dhe kuron sterilitetin.
 •  Kontrollon nivelin e sheqerit ne gjak dhe parandalon diabetin.
 • Permireson kujtesen.
 • Rigjeneron qelizat dhe parandalon plakjen e parakohshme.
 • Parandalon semundjet e zemres.
 •  Kuron pagjumesine.
 • Stimulon qarkullimin e gjakut.
 • Rrit dhe fuqizon aktivitetin e melcise.
 • Lufton anoreksine.
 • Permireson aktivitetin e zorreve dhe fuqizon sistemin e tretjes.
 • Permireson aktivitetin e mushkerive.
 • Redukton kolesterolin ne gjak.
 • Parandalon dhe redukton stresin dhe ankthin.
 • Redukton simptomat para-menstruale.

Perdorimi | Keshillohet 1 ampule ne dite, gjysma konsumohet esell ne mengjes dhe gjysma tjeter ne mbremje.

Sasia 10 ampula x 10ml

SKU: ampula-me-qumesht-blete-dhe-ginseng Kategori: ,
Pesha0.2 g/kg
brands

Te ndryshme

LLoji

Ampula

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

Mund t'ju pëlqejnë edhe…

WhatsApp chat