,

Cantarian Oil – Vaj me esktrakte Bimore – Bli Online

Furkan

1,350L

CANTARIAN OIL

Cantarian Oil – Vaj me ekstrakte Bimore

Benefitet nga perdorimi i tij  |

 • Efektiv ndaj depresionit.
 • Kunder pagjumesise( Insomnia ).
 • Kunder Hemorroideve.
 • Kunder djegieve te lekures.
 • Hidraton dhe rigjeneron lekuren.
 • Lufton plakjen.
 • Relakson muskujt kur masazhohen me vaj e tij.
 • Kuron demtimet e lekures nga dielli.
 • Qetësues i dhimbjeve.
 • Ndihmon gjate dhimbjeve menstruale.
 • Kunder problemeve qe pasojne menopauzen.
 • Kunder dhimbjeve te shtatzanise(per përdorim te jashtem ).
 • Kunder inflamacionit te vezoreve, infeksioneve vaginale, kerpudhave dhe infeksioneve me viruse.
 • Kunder Herpesit
 • Kunder venave te zgjeruara.
 • Kundër dhimbjeve te nervit shiatik dhe dhimbjeve te shpines.
 • Kunder problemeve me melcine.
 • Kunder diarrese.
 • Kunder kolitit.
 • Kunder shqetesimeve ne veshka.
 • Kunder shqetesimeve ne traktin urinar.

 

KUJDES!! Vaji nuk rekomandohet per perdorim te brendshem ne rastet|

 • Gjate shtatezanise.
 • Nga grate gjidhenese.
 • Gjate marrjes se medikamenteve kunder semundjeve te zemres dhe antidepresanteve, anti epilektikeve apo pas kimioterapise.
 • Nese jeni nen konsumin e ilaceve rekomandohet konsultimi me mjekun para perdorimit te ketij vaji.
 • Per perdorim te brendshem nuk rekomandohet te konsumohet me shume se dy muaj pa nderprerje.
 • Nuk duhet te merret sebashku me ushqime qe permbajne Tiramine si : djathi, vera e kuqe , konservat e peshkut , ekstaktet e tharmit etj.
  Nuk rekomandohet nderprerja e menjehershme e konsumit te tij por gradualisht duke pakesuar dozen.
  Nese aplikohet ne fytyre nuk duhet te shfaqeni ne diell menjehere.

 

Perdorimi:

• Per rigjenerimin dhe thatesine e lekures apo djegiet hidhen disa pika nga vaji dhe masazhohen lehte zonat ku deshironi.
• Per dhimbjet e shpines e te muskujve masazhohet vendi me vaj per 10 minuta.
• Per dhimbjet reumatike ngrohet pak vaji dhe masazhohen  vendet e dhimbjeve.
• Per trajtimin e mykut vaginal lyhen me vaj kanali vaginal.
• Per mykun e kembeve lyhet zona rreth gishtave.
• Per hemoroidet lyhet zona e prekur se jashtmi.
• Per varicet perdoret me perdorim te brendshem dhe lyerje dy here ne dite nga jashte.

Sasia 50ml

SKU: catarian-oil Kategori: ,
Pesha0.2 g/kg
brands

Furkan

LLoji

Vajra

Bazuar ne 0 vleresime

0.0 mesatarisht
0
0
0
0
0

Vetem Klientet qe kane blere kete produkt mund te shkruajne vleresim

Nuk ka vleresime per kete produkt

Mund t'ju pëlqejnë edhe…

WhatsApp chat